Nurol Holding’den güç alan Nurol GYO, Çağlayan’da yepyeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Editör
26.09.2012

 

Nurol GYO Genel Müdürlük binasında yapılan tanıtım toplantısı, Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Musa Aykaç, Nurol GYO Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuğba Ensari ve Nurol GYO Finans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Ozman’ın katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul Çağlayan'da hayata geçen Nurol Tower projesi hakkında bilgi veren Musa Aykaç: "Nurol GYO olarak farklı bir arayışımız vardı. Bu farklılığı Nurol Tower projemizle yakaladık. Sıradışılığımızın en önemli noktası olan “EvOfisEv” konseptimiz, ekip olarak inovatif bir düşüncenin ürünü. Her bir katta yükseltilmiş zemin ve 4 metre tavan yüksekliğine sahip, 73 ila 193 metrekare arasında değişen 243 bağımsız birimi nihai tüketicilere sunuyoruz. İsteyen, ihtiyacına göre dilediği metrekaredeki mekanı, ev ya da ev-ofis olarak düzenleme imkanı buluyor. Nurol Tower, A sınıfı plazalarda bulunan konfor ve kaliteyi, ulaşılabilir fiyatlarla tüketicilere sunuyor.

Projemize ön talepleri 15 gündür toplamaya başladık. Bu kısa süre içerisinde 243 bağımsız bölümden oluşan Nurol Tower'a, yüzde 40 oranında ön talep aldık. Projemize 140 milyon dolarlık bir yatırım yaptık." dedi. 6 bin 842 metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek olan Nurol Tower, 142 metre yüksekliğinde ve 30 katlı olacak.

Şehrin ortasında, “EvOfisEv” konseptiyle geliştirilen ve İstanbul’a yepyeni bir bakış açısı getiren Nurol Tower, yoğun iş temposunda çalışan ve işyerinde ev rahatlığını yaşamak isteyenlerin, ister ev, ister ofis isterlerse de ev-ofis olarak kullanabileceği bir proje olarak öne çıkıyor.                 Nurol Tower, nitelikli bir iş merkezinin sunduğu ayrıcalıklarla, lüks bir residence’ın konforunu tek bir yapı içinde buluşturuyor.

Nitelikli ama küçük metrekarelerdeki birim ihtiyacından yola çıkarak hazırlanan, 73 ila 193 metrekare arasında değişen, 4 metre tavan yüksekliğine sahip 243 bağımsız bölümün bulunduğu Nurol Tower’da, malikler, ihtiyaçlarına ve kullanmak istediklerine göre dairelerini düzenleyebilecekler.

Sky Lounge’tan eşsiz İstanbul manzarası…

Nurol Tower’ın 133 metre yükseklikteki çatı katında bulunan Sky Lounge’u, bir tarafta şehrin tarihi ve kültürel yanını yansıtan eski İstanbul'u ve Marmara Denizini, diğer tarafta ise boğaz manzarasını, eşsiz bir İstanbul panoraması ile sunacak. Nurol Tower'ın gece farklı, gündüz farklı, 360o'lik bir İstanbul manzarasına sahip  Sky Lounge bölümünde, özel günler ve davetler ile kutlamalar da gerçekleştirilebilecek.

Tüm ihtiyaçlar, Nurol Tower Çarşı ile elinizin altında

Nurol Tower’da, farklı konseptlerin iç içe geçtiği konut ve ofislerin yanı sıra, bina sakinlerinin günlük ihtiyaçlarına yönelik toplam 6,196 metrekare büyüklüğünde iki katlı Butik Çarşı bulunuyor. 36 ticari birimden oluşan çarşıda, ev ve ofis sahipleriyle çalışanların günlük ihtiyaçlarını tek bir merkezden karşılamaya ve hayatı kolaylaştırmaya yönelik, restoran, cafe, pastane, market, eczane, çiçekçi, kuaför, kuru temizleme gibi pek çok hizmet ünitesi ile banka ATM’leri bulunacak.

Maksimum çevre, maksimum verimlilik, maksimum yeşil…

Maksimum yeşile büyük önem veren, her açıdan maksimum verimlilik ve çevreyi düşünen Nurol Tower, özgün tasarımı, farklı büyüklüklerdeki bağımsız birimleri ile şehrin kalbinde yükseliyor. 

LEED Gold adayı çevre dostu bir dünya yaratan Nurol Tower, LEED Gold sertifikasının tüm kriterlerine uyarak, benzer nitelikteki binalara göre, enerji tüketiminde yüzde 40 verimlilik sağlamayı amaçlıyor. Bununla birlikte, inşaatta kullanılan tüm malzemeler, insan sağlığına zarar vermeyen cinsten seçiliyor.

Tüm ihtiyaçlarınızı bina dışına çıkmadan zahmetsizce halledebileceksiniz

Nurol Tower’daki Concierge Hizmetleri, her şeyi düşünerek istek ve ihtiyaçlara tek bir telefonla çözüm üretiyor. Seyahat danışmanlığı hizmeti, günlük alışverişlerinizin teslimatı, özel davetlerinizin tüm organizasyonu, karşılama ve yönlendirme hizmetleri, kat hizmetleri, arka plan ofis hizmetleri, otopark hizmetleri, karşılama ve yönlendirme hizmetleri,  değerli evrak taşımacılığı - kurye hizmeti, IT hizmetleri, harcadığın kadar öde maliyet yönetim sistemi gibi tüm ihtiyaçlarınızı Concierge Hizmetleri’nden temin edebileceksiniz.

Lokasyonu ile de ayrıcalık sağlayacak

Yeni Adalet Sarayı’nın karşısında Çağlayan Meydanı’na komşu konumda yükselecek olan Nurol Tower, yol avantajıyla da ön plana çıkıyor.  E5 cepheli konumu, çevreyolu ve boğaz köprüsü bağlantılarına hemen ulaşılabilirliği, metro ve metrobüs durağına yakınlığı, ulaşımda önemli bir kolaylık sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından        5 yılda tamamlanması hedeflenen Kabataş-Bağcılar metro hattının üzerinde bulunan Nurol Tower’dan Çağlayan durağına sadece 1 dakikada ulaşılabilecek.

Ortak kullanım alanlarında toplantı odası ve yemek salonu 

İş dünyasının rahat çalışmasına önem verilen Nurol Tower’da, ofislere hizmet verecek, ortak toplantı ve yemek salonları da bulunuyor. Toplantı odası olmayan ya da daha büyük bir alanda toplantı yapmak isteyenler, Nurol Tower’ın toplantı odalarından faydalanabilecekler. Ortak kullanım alanlarında bulunan yemek salonlarına rezervasyon yapılacağı gibi istenirse toplantı esnasında catering hizmeti de alınabilecek. 

Mimarisi ve işletmesi uzmanların elinde…

Yalın ama zenginleştirilmiş tasarımıyla ön plana çıkan Nurol Tower’ın mimarisi, Türkiye’nin önemli mimarlarından Turgut Toydemir/Piramit Mimarlık tarafından projelendirildi.

2014 yılı ilk çeyreğinde tamamlanması hedeflenen Nurol Tower’ın işletmesini ise Nurol GYO’nun işletme alanındaki ortağı olan, gayrimenkul yönetiminin  başarılı ismi Alman kökenli RGM firması üstlenecek.

Metrekare fiyatları 5.000 USD'den başlıyor.

Nurol Tower'da brüt metrekare fiyatları 5.000 USD ila 7.500 USD arasında değişiyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account