Bennu Gerede’nin fotoğraflarıyla  mavi bir yolculuk zamanı… 

Yazar:Editor
25.09.2012

 

Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin, enerji tasarrufuna dikkat çekmek için objektif arkasına geçtiği “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğraflarından oluşan sergi, Sapphire Çarşı’da devam ediyor.

Bennu Gerede imzalı karelere, aynı temayla düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler de eşlik ediyor. Sergi, Avrupa’nın ve Türkiye’nin en yüksek binası, İstanbul Sapphire Çarşı’da 1 Ekim tarihine kadar izlenebilecek. 

 

Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için tüm dünyanın enerji tasarrufunu konuştuğu günümüzde, bu konuya dikkat çeken “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğraf sergisi, İstanbul Sapphire Çarşı’da ziyaretçileriyle buluşuyor.

17 Eylül’de açılan sergi, yapı sektörüne Dow Chemical, Kalekim ve Mardav tarafından armağan edilen Blue’Safe Mavi Kale tarafından düzenleniyor.

Bugüne kadar yerli ve yabancı çok sayıda kişinin gezdiği sergide, “Yalıtımın Mavi Yüzü” projesi kapsamında ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin yalıtımın önemini vurgulayan fotoğrafları ve aynı konseptle hayata geçirilen fotoğraf yarışmasının dereceye giren eserleri yer alıyor. 

Sergiyi diğer fotoğraf sergilerinden ayıran ilginç bir özellik bulunuyor. Tüm fotoğraflar, mavi ısı yalıtım levhalarına basılmış olarak sergileniyor. Yalıtımın hayatı nasıl sarıp sarmaladığını ziyaretçilere gösteren ‘Yalıtımın Mavi Yüzü’ sergisinde yer alan Bennu Gerede’nin fotoğrafları yalıtım ürünlerine sanatsal bir bakış açısı getiriyor.

Binalarda kullanılan yalıtım malzemeleri fotoğraflarda kimi zaman bir şezlong, kimi zaman bir kaykay kimi zaman da bir köpek kulübesi olarak görülüyor. 

Bennu Gerede’nin yalıtımla ilgili farklı kompozisyonlar oluşturduğu fotoğraflar ve ‘Yalıtımın Mavi Yüzü” konseptli fotoğraf yarışmasının dereceye giren eserleri, Avrupa’nın en yüksek binası İstanbul Sapphire Çarşı Ana Giriş Katı’nda 1 Ekim tarihine kadar izlenebilecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account