Kale en yeni ürünleri ile Paintistanbul’daydı

Editör
25.09.2012

 

Kale, 13-15 Eylül’de CNREXPO’da gerçekleştirilen “Paintistanbul Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Fuar ve Kongresi”nde dekoratif inşaat boyaları ve dış cephe mantolama sistemleri ile ilgili son trendleri standında sergiledi.

Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) ve CNR işbirliği ile yapılacak olan Paintistanbul Boya Sanayi Hammadde ve Yardımcı Maddeler Fuar ve Kongresi, 13-15 Eylül 2012 tarihlerinde CNR Expo Fuar Merkezi’nde Kalekim sponsorluğunda gerçekleştirildi. Avrupa’nın 6. boya üreticisi konumunda olan Türkiye’nin, AB sürecinde yeni üretim ve yatırım alanı olma hedefi bakımından özel öneme sahip fuarın ziyaretçileri arasında boya uygulayıcıları, boya tüketicileri, mimarlar, nalburlar, inşaat firmaları da yer aldı.

Boya, Sıva ve Mantolama ile fuarda yer alacak olan Kale, iç cephe, dış cephe ve dekoratif boyalarını, mantolama sistemlerini ve yenilikçi ürünlerini Hall 1, 1-E06 numaralı standında sergiledi.

Boya sektörünün her kesiminden katılımcının yer aldığı fuarda, Kale tüketiciler ve uygulayıcılar için bir başvuru noktası oldu. Fuar boyunca tüketiciler ve uygulayıcılar, Kale ile birebir görüşme imkanı bulabildikleri gibi, boyada son trendler hakkında bilgi edinip, merak ettikleri soruların yanıtlarını aldılar

Camın ışıltısı Kale Camsıva ile duvarlara yansıyor

Camın parlaklığı ve ışıltısını dekoratif hazır renkli sıvalara taşıyan yenilikçi ürün Camsıva, uygulandığı mekanlara eşsiz bir estetik görünüm katarken göz kamaştırıcı renkleriyle moda yaratıyor.

Dekoratif amaçlı kullanımlar için özel olarak tasarlanan Camsıva yaşam alanlarına ve otel, bar, mağaza gibi mekânlara cam parlaklığında şık bir atmosfer katıyor.

İçeriğindeki camı geri dönüşümden kazanan Camsıva, yeni nesil özelliğinin yanına doğaya duyarlı, çevreci sıfatlarını da ekliyor. Taşlardan ve madenlerden ilham alan Camsıva, safirden zümrüte doğal taşların çekiciliğini, altın ve bronz gibi madenlerin parlaklığını yansıtıyor. 

Brüt beton görünümlü Kale Betonart ile yapılar özüne dönüyor

Brüt beton görünümlü ve kullanıma hazır sıva Betonart, modern ve trendi takip eden mekanların gözdesi bir ürün. İç ve dış cephelerde kullanıma uygun olan Betonart, mala ile desen verilen, brüt beton görünümüne sahip dekoratif, hazır renkli bir sıva. Nefes alan, alkali ve suya dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü kullanım sağlıyor.

Bugüne kadar yapı malzemesi olarak kullanılan brüt beton, Betonart ile mimarlar başta olmak üzere profesyoneller için özel bir dekorasyon malzemesine dönüşüyor.

Brüt beton görünümünün kattığı doğal görünüm sayesinde özellikle ahşap, cam ve metal gibi unsurlar ile mükemmel bir uyum sergileyen Betonart, çelik konstrüksiyonu çıplak bırakılmış yapıların vazgeçemeyeceği dekoratif bir malzeme özelliğine sahip. Betonart 2011 yılında “Genç Mimar, İşveren ve RAF Yapı Malzemesi” ile ödüle layık görüldü.

Kale’den mekanlara modern dokunuşlar kazandıran IS7ANBUL Efekt Serisi 

 

İstanbul’un yedi tepesinden ilham alan yedi renk seçeneğinden oluşan IS7ANBUL Efekt Serisi, sedef, metalik ve yanar döner efekti veren farklı çeşitleriyle, tüketicileri alışılmışın dışında dekorasyon alternatifleri ile buluşturuyor.

Sedefin en güzel tonları ve inci parlaklığı IS7ANBUL Sedef ile yaşam alanlarına girerken; IS7ANBUL Metalik, altın, gümüş, bakır, bronz ve lal renkleri ile uygulandığı yere modern bir çizgi katarak mekanları farklılaştırıyor.

IS7ANBUL Reflekte ise safir, viola, zümrüt ve gold renkleriyle ve içeriğindeki özel hammaddeler sayesinde ışığa, bakış açısına ve zemine göre renk ve parlaklık değiştirerek sihirli mekanlar yaratıyor. 

Kalia Serisi organik kirleri temizliyor, bakteri oluşumunu engelliyor 

İçeriğindeki özel fotokatalizörler sayesinde ışık ile aktive olarak ortamda bulunan zararlı maddeleri ve kötü kokuları önleyen Kale Kalia Serisi, kirlenen havayı sürekli yeniliyor ve sağlıklı yaşam alanları sunuyor.

Bu özelliği ile kısa sürede ustaların ve tüketicilerin beğenisini toplamayı başaran Kalia, boya üzerinde biriken sigara dumanı ve kalorifer isi gibi organik kirleri fotokatalitik özelliği sayesinde parçalayarak duvarın temizlenmesine yardımcı olurken, bakteri oluşumunu da engelleyerek hijyenik bir ortam sağlıyor.

Kale Dış Cephe Boyaları ile binaların ömrü uzuyor

Dış cephede ürettiği çözümlerle hayatı kolaylaştıran Kale Boya, Silikonatex, Performa+ ve Protekta ürünleriyle binalara yıllar boyu sürecek güzellik katıyor. Yüzey hatalarına sahip, boyası eskimiş binalarda uzun ömürlü yenileme sağlamak isteyenlerin değişmez tercihi olan Silikonatex, zorlu hava koşullarına dayanıklı yapısıyla öne çıkıyor.

Aynı zamanda su geçirmez özelliği bulunan Silikonatex, silikonlu yapısı ile suyu iterken cepheye çarpan yağmur suyunun yüzeyi ıslatmadan akıp gitmesini sağlayarak binaların ömrünü uzatıyor. Kabarmayan, çatlamayan, mikro seramik kürecikleri içeren Protekta aynı zamanda küf ve yosun oluşumuna karşı etkili formülü ile ağır hava şartlarında bile üstün dayanım gösteriyor. 

TS 5808 standardına göre A2 sınıfı elastik formüle sahip olan Performa+ üstün çatlak köprüleme kabiliyeti ve yüksek su itici özelliği ile mantolama sistemlerinde yüksek performans gösteriyor.

Blue’Safe Mavi Kale ürünlerine 10 yıl garanti

Blue’Safe Mavi Kale, on yıl ürün, iki yıl uygulama garantisinin yanı sıra dış cephe ısı yalıtımı paket sistemi uygulamalarında sigorta güvencesi ile de fark yaratıyor. Yapı kimyasalları ve cephe kaplamaları üretiminde uzman Kalekim A.Ş. XPS malzemelerinin mucidi ve dünya pazar lideri Dow Chemical ve ısı yalıtım sistemlerinde uzman Mardav A.Ş. ortaklığı ile 2004 yılında pazara sunulan Blue’Safe Mavi Kale (BSMK), güvenilirliğini Türkiye’de ilk defa hayata geçirdiği özel hizmetleri ile kanıtlıyor.

Sektöründe bir ilk olarak ürünlerine on yıl, uygulama çalışmalarına ise iki yıl garanti veren Blue’Safe Mavi Kale, ayrıca uygulama esnasında oluşabilecek zararlara karşı ısı yalıtımı yaptığı binaları sigortalıyor.

Sigortalama kapsamına; uygulama esnasındaki yangın, patlama, fırtına gibi hasarlar; uygulama sonrasında da hatalı çizim, yanlış malzeme, montaj ve işçilikten kaynaklanan hasarlar giriyor. 

On yıl garanti kapsamına giren Blue’Safe Mavi Kale ürünleri arasında, ısı yalıtımı levhası, yapıştırma harcı, sıva, file, dübel, PVC, köşe profili ve son kat Kale dekoratif kaplama malzemeleri sayılabilir.

Blue’Safe Mavi Kale ETAG 004 belgesi ile Avrupa’da tescillendi

Blue'Safe Mavi Kale, dış cephe mantolama ve ısı yalıtımı sistemleri için Avrupa sınırları içinde zorunlu kalite sistemi olan ETAG 004 Standardı’ndan tam not aldı.

Avrupa Teknik Onay Organizasyonu tarafından 30 yıllık ürün yaşlandırma testlerinden geçirilerek aşırı sıcak, soğuk, yağmur ve rüzgar gibi çevresel etmenlere karşı direnci ölçülen Blue'Safe Mavi Kale, tüm performans testlerinden başarıyla geçerek ETAG 004 Belgesi’ni almaya hak kazandı. Avrupa Teknik Onay Organizasyonu (EOTA-European Organisation For Technical Approvals) tarafından gerçekleştirilen ve kısaca ETAG 004 adı verilen Dış Cephe Sıvalı Isı Yalıtım Sistemleri Esasları- Yaşlandırma ve Performans Testleri, dış cephe mantolama ve ısı yalıtım sistemleri için Avrupa sınırları içinde zorunlu olan bir değerlendirme ve kalite sistemi.

ETAG 004 Belgesi’ni alan Blue’Safe Mavi Kale ısı yalıtım sistem ve bileşenlerinin kalitesi EOTA tarafından da belgelenmiş oldu. Bu sayede Blue’Safe Mavi Kale markalı ısı yalıtım ürünleri, Avrupa Birliği sınırları içinde hiçbir yasal ve teknik engele takılmadan, CE İşareti’ni de kullanarak dolaşabilecek ve tüm ihalelere teknik olarak katılabilme şansını elde etmiş olacak.

Kale EPS Mantolama Sistemi, %20 daha yüksek performans sergiliyor

Kale EPS Isı Yalıtım Levhası, gri renkli ve karbon takviyeli bir malzeme olup ısının ışıma yoluyla yayılmasını engelleyerek mükemmel bir ısı yalıtımı sağlıyor. İçeriğindeki grafit sayesinde, ortamdaki ısıyı hapsederek diğer EPS ısı yalıtım levhalarına oranla %20 daha yüksek performanslı bir ısı yalıtım malzemesi özelliği sergiliyor.

Kale Taşyünü Mantolama Sistemi, 1000 0C’nin üzerindeki erime sıcaklığı ile yangın yalıtımı için ideal 

Kale Taşyünü Isı Yalıtım Levhası, bazaltın çok yüksek sıcaklıklarda eritilip elyaflanması ile elde edilen ve ısı iletkenlik değerinin çok düşük olması ile mükemmel bir ısı yalıtım malzemesi özelliği taşıyor.

Kale Taşyünü levhalar, açık gözenekli olduğundan eşsiz ses yalıtımı sağladığı gibi 1000 0C’nin üzerindeki erime sıcaklığı ile mükemmel yangın yalıtımı yapıyor.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account