Türkiye’nin ilk temalı konut projesi Bosphorus City hareketli yaşamı ve sahip olduğu zenginliklerle göz kamaştırıyor.

Editör
24.09.2012

 

Sinpaş GYO tarafından geliştirilen ve İstanbul’un ikinci Boğaz’ını Küçükçekmece’ye taşıyan Bosphorus City, Türkiye’nin ilk konsept konut projesi olması ötesinde sunduğu olanaklarla da farklılaşıyor.

Vaad ettiği tüm hizmet ve olanakları sunmaya başlayan proje, yakın çevrede bulunan en büyük alışveriş merkezi Ortaköy Çarşı ile aynı zamanda bölgenin de yeni çekim merkezi olacak.

Bosphorus City Küçükçekmece’nin kaderini değiştirdi

Bosphorus City projesinin o dönemde Sinpaş GYO’nun en büyük projesi olduğunu söyleyen Sinpaş GYO Kurumsal İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci, “Bosphorus City, yalnızca Türkiye’nin ilk temalı konut projesi değil. Projemizle Küçükçekmece’ye geldiğimizde, burası bir toplu konut bölgesi olarak biliniyordu.

Bosphorus City’den sonra bölgeye yapılan yatırım anlayışı değişti. Projemizden ilham alınarak geliştirilmiş yeni konsept projeler geldi. Küçükçekmece’nin kaderini değiştirdi. Değerini artırdı. Biz eğer Bosphorus City yerine, yine toplu konut anlayışında bir proje ile gitseydik, süreç bu şekilde devam edecekti. Bu nedenle Bosphorus City Türkiye gayrimenkul sektöründe her anlamda tarihe geçmiş bir proje” dedi.

Sinpaş GYO sözünü tuttu

Projenin tam teşekküllü modern yapısında 1500 kişinin yaşamaya başladığını belirten Ekinci, yakında bu sayının 10bine ulaşacağını belirterek, “Sinpaş GYO olarak, kaliteli, sağlam, gelecek vaad eden, herkesten farklı projeler üreten, Sinpaş GYO’lu olmanın bir ayrıcalık olduğunu anlatan projeler hayata geçirmek üzere yola çıkmıştık. Bosphorus City ile amacımız yalnızca İstanbul Boğazı’nın bir minyatürünü yapmak değildi, boğaz yaşamını projeye dahil etmekti. Bunu da başardık.

Bosphorus City ve İstanbul Sarayları geleneksel mimari ile modern yaşamın bugünün koşullarına göre yorumlandığı bir Boğaz Şehri.  Herkese mutlu evler sunmak için yola çıktık, projelerimizi birer birer tamamladık. 

Sözümüzü tuttuk. Neredeyse tüm projelerimizde yaşam başladı. Sinpaş GYO’da ev sahibi olan binlerce aile için yaşamak, artık mutlu ve huzurlu bir gelecek demek… Tam anlamıyla yaşamaya başlamak demek ve şimdi Bosphorus City yaşamaya başladı” açıklamasında bulundu.

Bahçeşehir Koleji işbirliği Sinpaş GYO farkını ortaya koyan bir başka ilk

Sosyal imkanların yanı sıra Sinpaş projelerinin Bahçeşehir Kolejiyle yapılan işbirliği ile daha da değerlendiğine dikkat çeken Ekinci, “Sinpaş GYO ve Bahçeşehir Kolejleri ile yapılan bu işbirliği gayrimenkul sektöründe bir ilk. Bosphorus City’deki Bahçeşehir Koleji Anaokulu, ikinci dönemini yaşıyor. Bosphorus City’ye komşu parselde yer alan İstanbul Sarayları’nın yanındaki parselde yapılacak Bahçeşehir Koleji İlköğretim okulu ise önümüzdeki yıl kapılarını açacak.

Bu hafta sonu Bursa Modern projemizde açılacak olan Bahçeşehir Koleji İlköğretim Okulu ile çalışmamızı İstanbul dışındaki projelerimize de götüreceğiz. Ankara İncek Life projemizdeki Bahçeşehir Koleji İlköğretim Okulu’nun da yine önümüzdeki yıl açılması planlanıyor. Kaliteli yaşamın yanı sıra kaliteli eğitimi de Sinpaşlıların ayağına getiriyoruz” dedi.

Boğaz yaşamı Küçükçekmece’de yaşanıyor

Sosyal donatılar hakkında açıklamada bulunan Sinpaş GYO Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Özkan Öztürk, “Burada her şeyi ile bir boğaz yaşamı var.

Burada yaşayan ev sahiplerimiz sabah boğaz kenarında yürüyüş yapıp Ortaköy’de güzel bir kahvaltı ile güne başlayabiliyor. Akşamları boğaz kenarında çay-kahve içmenin keyfini çıkarabilir. Ailesi ile boğaza nazır balık yiyebilir... Dahası açık ve kapalı havuzda, sauna, hamam, fitness imkanlarıyla tatil tadında bir hafta sonu   geçirebilir. Bu amaçla yola çıktık ve bunu da gerçekleştirdik. Bir boğaz keyfi de Küçükçekmece’de yaşanıyor artık” dedi.

Ortaköy Çarşı, yaşayanların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor

Bosphorus City’nin 348 bin m2 konut alanına ek olarak, hizmet veren ticari alan büyüklüğünün 3150 m2 olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Konut sahiplerinin birçok ihtiyacına site dışına çıkmadan ulaşabileceği Ortaköy Çarşı’da her ihtiyacın karşılanabileceği değerli markalar bulunuyor.

Çarşı, komşu projelerde yaşayanlara ve çevre halkına da açık olacak. Yakın çevrenin en büyük çarşısı olması nedeniyle ve zengin marka karmasıyla yeni çekim merkezi olacak. Ayrıca Bosphorus City sakinleri süpermarket, restoran ve diğer ünitelerden diledikleri zaman intercom ile arayarak evlerine sipariş verebilecek.

Araç ve giysi temizlikleri de evden alınıp tekrar eve teslim edilerek yapılıyor. Bölgenin en geniş çaplı sosyal tesisinde alışverişi daha kolay hale getirmek için site içerisinde ücretsiz servis ve hatta boğazdan tekneyle ulaşım imkanı bulunuyor” dedi.

Sosyal tesislerde yok yok

Bosphorus City’deki sosyal yaşam, zenginliğiyle benzerlerinden farklılaşıyor. Sports International Sinpaş GYO Bosphorus City Tesisi; özel ısıtma sistemli yarı olimpik kapalı havuz, 650 kişi kapasiteli 2 adet açık havuz, hamam, kese odaları, sauna, buhar banyosu ve dinlenme odası, soyunma odaları ve 200 kişilik özel şifreleme sistemli soyunma dolabı, özel havalandırma ve müzik sistemine sahip aerobic, dans, pilates salonu, masaj odaları, son teknoloji ile üretilmiş LIFE FITNESS markalı fitness aletleri ve 25 kişilik personeliyle haziran ayından beri hizmet veriyor.

Tesislerde ayrıca Pilates, Latin dansları, aerobic, Total Body gibi grup egzersizleri ile birlikte kişiye özel Personel Tranıng, kişiye özel vücut analiz ve program kartı açma, özel yüzme ve Tenis dersleri de veriliyor. Dünya mutfağı örnekleri sunan Ortaköy Cafe ve Uzakdoğu masaj salonu ile SPA merkezi de projenin öne çıkan diğer imkanları arasında yer alıyor.   

Bosphorus City’de sabit aidat modeli uygulanıyor.

Başta Bosphorus City olmak üzere tüm projelerimizde aidatlar ile ilgili olarak yeni sistem geliştirdiklerini belirten Öztürk, şunları söyledi: “Bosphorus City'den daire alanlar, 'Aidatlar acaba dolar mı, euro mu olacak' diye düşünüyordu.

Bosphorus City'de ve bundan sonraki Sinpaş Grubu projelerinde, hep düşük aidatın olduğu bir yaşam şekli oluşturalım istedik. Çünkü sitede kimi sakinler yalnızca temizlik, güvenlik, peyzaj gibi ana kalemleri istiyorlar, kimi de housekeeping'den köpek gezdirmeye, VIP transfere kadar bir sürü consierge hizmeti talep ediyor. Biz de yeni bir sistem geliştirdik. Metrekare başına 1,75 TL aidat belirledik. Yani 70 metrekare 1+1 dairelerin aidatı 122,50 TL.  Ekstra hizmet isteyen ev sahiplerimiz ise sadece kullandıkları hizmetlerin bedelini ödüyor.” 

Ortaköy Çarşı’da hangi markalar hizmet veriyor?

2M Migros, Mado, Komşufırın, Sultanahmet Köftecisi, Çıtır Usta, Bahçeşehir Koleji Anaokulu, Ali Gür Bay/Bayan Kuaför, Kahve Dünyası, Dry Clean Express Kuru Temizleme, Beylerbeyi Oto Yıkama&Oto Kiralama, Bosphorus City Eczanesi, Mehzade Restoran, Petrushka Pet Shop/Veteriner Kliniği, Chi-check-chi Peyzaj ve Çiçekçilik, Hisar & Biev Ev Tekstili, Komagene Çiğ Köfte, Beylerbeyi Su Bayii, Tiamo Kumpir&Kokoreç, Kahve Değirmeni, Uzmanlar Gurme, TR Techno Teknoloji Marketi, Schima Kuyumculuk, Tiamo Nargile Cafe, Kentsel 2. EL Gayrimenkul Danışmanlığı, Kanlıca Cafe ve Emirgan Cafe.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account