Belenco varsa, şıklık, dayanıklılık ve hijyen bir arada

Editör
18.09.2012

 

Mutfak ve banyolar başta olmak üzere tüm yaşam alanlarında yeni trend belirleyicisi olarak kuvars yüzeyleri sanatla dokuyan Belenco, USGBC üyesi Yeşil Bina'sında kullandığı ileri teknoloji ile dayanıklı kuvars yüzeyleri tasarımla buluşturuyor. Mutfak ve banyo gibi ıslak mekanlar söz konusu olduğunda şıklık kadar hijyen de büyük önem taşıyor.

Gözeneksiz yüzeyi ve kompakt yapısı ile sıvı emmeyen ve üzerinde mikroorganizmaların üremesine imkân vermeyen Belenco, mutfak ve banyo tezgâhlarında aranılan sağlık koşullarını yüzde yüz sağlıyor. 

Konfor ve kullanım rahatlığı Belenco'nun hijyenik yapısı ile taçlanıyor 

Islak mekanların tezgah, zemin ve hatta duş - kabin duvarları uygulamalarında, birbirinden özgün doku ve zengin renk çeşitleriyle geniş ürün seçeneği sunan Belenco, tasarımlardaki yeni eğilimlere mükemmel yanıt verirken, üretiminden ve yapısını oluşturan kuvarstan gelen hijyen özelliği ile büyük avantaj sağlıyor.

Gözeneksiz dokusu ve sıvı emmeyen yapısı ile leke tutmayan, kolay temizlenen Belenco Kuvars Yüzeyleri temizlemek için ılık su ve nemli bir bez yeterli oluyor. Belenco, ağır kimyasallar içeren temizlik ajanları kullanmaya ihtiyaç duymadan aranılan hijyeni kolaylıkla sağlıyor. 

Mutfak, banyo ve tuvaletler sağlık koşullarının büyük önem kazandığı mekânlardır. Mikro gözeneklere ve kılcal çatlaklara sahip yüzey kaplama malzemeleri suyu bünyesine emerek leke tutarken, bir yandan da bakterilerin yaşaması için elverişli ortam yaratır.

Gözle görülemeyen mikro organizmalar özellikle ıslak mekânlarda üremek için uygun ortam bulur. Bu nedenlerle ıslak mekânlar, yüzey kaplama malzemesi seçiminde farklı bir titizlik ve bilinç gerektirir. 

Belenco; sağlık koşullarının büyük önem kazandığı mutfak, banyo ve tuvaletlerde, leke tutmayan, bünyesinde bakteri üremesine izin vermeyen kompakt yapısı ile hijyen sağlar.

Mikro gözeneklere sahip malzemelerin aksine Belenco, NSF hijyen belgesine sahip bir yüzeydir. NSF Belgesi ile, Belenco Kuvars Yüzeylerin kolay temizlendiği, yiyeceklerin üzerinde güvenle hazırlanması için uygun olduğu onaylamıştır. 

Belenco hijyenik olduğu kadar estetik de... 

Çağdaş tasarımlarla şekillenen günümüz mutfak ve banyolarında sadelik ve işlevsellik ön plana çıkarken, Belenco yenilikçi akımları modern çizgisi ile bütünlüyor.

Dolap kapaklarındaki zengin çeşitliliği tezgâhta birbirinden şık yüzey alternatifi ile bütünleyen Belenco, seçkin ve stil sahibi tasarımların hayata geçirilmesini sağlıyor. 30 farklı renk ve dokudan oluşan ürün gamı ile kontrast uygulamalara imkan veren, ebruli geçişlerle 

yüzeye hareketlilik katan, dümdüz beyaz ve siyah minimal dokuları ile yalınlık sağlayan, ahşap, mdf, cam, pvc, akrilik her tür mobilya kapağı ile mükemmel bütünlük yaratan Belenco yeni çıkardığı Seta yüzeyi ile de doğallığa vurgu yapıyor. 

Belenco şık ve hijyenik olduğu kadar sağlam da... 

Belenco, yapısını oluşturan kuvars ve en son üretim teknolojisi sayesinde yalnız modern görünüm ve sınırsız ürün çeşidi sunmakla kalmıyor, yüksek çizilme ve aşınma dayanımı sayesinde uzun yıllar ilk günkü görünümü koruyor. Belenco ayrıca asit ve bazlara gösterdiği yüksek dayanım ile kullanım rahatlığı sağlıyor.

Kolay temizlendiği gibi kimyasalların yıpratıcı etkilerine yüksek dayınım gösteriyor. Özel bir bakım ve koruma gerektirmeden ilk günkü şıklığını yıllarca koruyor.

Çamaşır suyu, deterjan, aseton ve benzeri malzemelerin tezgâh yüzeyinde oluşturdukları bozulmalara izin vermiyor. Çoğu tezgâha zarar veren sirke, limon, zeytinyağı, şarap gibi mutfakta her gün kullanılan malzemelerin yıpratıcı etkisinden de zarar görmüyor. 

Belenco pürüzsüz yüzeyi ile kullanıldığı alanlarda hijyen sağlayan, temizlenmesi zahmetsiz, evsel ya da ticari alanlarda etkili çözümler sunan bir üründür. 

KAYNAK : İnşaat&Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account