Dünyanın en büyük alt yapı ve kimya sanayi markalarından Rehau'nun düzenlediği Top Reference of The Year ödüllerine Türkiye'den sadece Elite City projesi aday gösterildi.

Editör
17.09.2012

 

Dünya genelinde 10 projenin aday gösterildiği Top Reference of The Year ödüllerine Türkiye'den tek aday, Şua İnşaat'ın Elite City projesi oldu.

Birçok ülkeden önemli mimari yapıların yarıştığı Top Reference of The Year ödüllerinde yılın referans projesi seçilecek. Şua İnşaat'ın Atakent'te inşa ettiği Elite City projesi de estetik mimarisi ve kaliteli malzemeleriyle Türkiye'den tek aday proje olarak öne çıktı.

İstanbul'un nitelikli konut bölgesi olarak gösterilen Atakent'in merkezinde konumlandırılan Elite City, porselen kaplı cepheleri, geniş peyzaj alanları, kaliteli malzeme ve işçiliğiyle dikkat çekiyor.

37 bin metrekare arsa üzerinde projelendirilen Elite City açık ve kapalı sosyal tesisleri, alışveriş birimleri, çocuk merkezi, peyzaj mimarisi ve 24 saat güvenliği ile yaşamı yeniden yorumluyor.

1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleriyle birlikte bahçe katlarının da satışta olduğu proje, düşük ve yüksek katlı bloklar ile her zevke hitap ediyor.

Elite City'nin en önemli özelliklerinden biri de yüksek yeşil alan oranı ve proje içerisindeki tüm alanların araç trafiğine kapalı olması. Mimar Adnan Kazmaoğlu tarafından tasarlanan yapılan Elite City'de 4, 8, 20 ve 30 katlı binalar yer alıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account