Futbolun Yıldızları OSRAM’la Parlayacak

Editör
14.09.2012

 

Spor alanları aydınlatmasında uzman OSRAM, 2014 Dünya Futbol Şampiyonası’nın açılış maçına ev sahipliği yapacak olan São Paulo’daki Corinthians Arena’yı en yeni enerji tasarruflu aydınlatma teknolojisiyle donatacak. OSRAM’ın dünyanın en büyük LED stadyum paneline dönüştüreceği stadyumun dış cephesi, dev bir ekran görevi görecek. 

OSRAM, daha önce eşsiz ışık çözümleri sayesinde Güney Afrika’daki 2010 FIFA Dünya Kupası ile Polonya ve Ukrayna’daki 2012 UEFA Avrupa Şampiyonası’nda da unutulmaz futbol anları sağlamıştı.   

Yüksek Teknolojiye Sahip Aydınlatma Sayesinde HD Kalitesinde Görüntü Sağlanacak

Cephe aydınlatmasından iç aydınlatmaya ve oyun alanındaki projektör sistemine kadar bütün bileşenler tek bir kaynaktan sağlanacak. OSRAM kuruluşu olan Siteco tarafından üretilen 350’den fazla armatürü ve OSRAM’ın metal halide lambalarıyla, FİFA’nın oyun alanındaki ışık kalitesine ilişkin belirlediği en yüksek standartlar dahi aşılacak. 

OSRAM Genel Aydınlatma Bölümü CEO’su Klaus-Günter Vennemann, “OSRAM, spor alanlarını aydınlatma konusundaki uzmanlığını São Paulo’da bir kez daha kanıtlıyor. Yüksek teknolojiye sahip aydınlatma çözümlerimiz FİFA şartnamelerinin yüzde 50 üzerinde performans sergiliyor” yorumunu yaptı. 

Üstün LED Ekrana Sahip Stadyum Cephesi 

São Paulo’daki arenanın dış cephesine kurulacak olan 170 m. uzunluk ve 20 m. yükseklikteki LED ekran resim görüntüleyebilecek, skor detaylarını verebilecek ve video oynatabilecek. OSRAM kuruluşu olan Traxon’un ürettiği toplam 34.000 LED’den oluşacak 840 LED panel ile dünyanın en büyük LED stadyum ekranını oluşturacak.

Arena’nın içerisindeki güncel skoru veya ağır çekim görüntüleri gösterecek 30 m. x 7,5 m. ölçülerindeki dört HD ekran da OSRAM tarafından hazırlanacak. 

Yüksek Seviye Parlaklık, Yüksek Enerji Tasarrufu

São Paulo’da kullanılan enerji tasarruflu sistem, saha üzerinde 5.000 lükse varan (Münih Allianz Arena’nın yaklaşık iki katı) aydınlatma sağlarken, geleneksel aydınlatma teknolojilerine göre çok daha az sayıda bağımsız ışık noktası gerektirecek. Bu yalnızca elektrik maliyetlerinden tasarruf edilmesini sağlamayacak, aynı zamanda kurulum ve bakım açısından da masrafları düşürecek. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account