Editör
14.09.2012

 

14 yaşındayken iş hayatına atılan ve üniversite 1. sınıftayken Terracycle şirketini kuran genç dahi Tom Szaky’nin hayat öyküsü, parlak fikirler geliştirmek üzerine kurulu...

 

Szaky sayesinde bugün 20’den fazla ülkede 20 milyondan fazla insanın topladığı milyarlarca çöp, 1.500 farklı ürüne dönüştürülerek yeniden kullanılıyor. Terracycle, tüm dünyada Wallmart, Home Depot gibi 30’un üzerinde büyük markayla çalışıyor ve bu sayı günden güne artıyor.

Dünyanın en prestijli ödüllerine değer görülen genç CEO Tom Szaky, Terracycle’ın bu inanılmaz başarı hikâyesini, 18-19 Ekim tarihlerinde İstanbul Swissotel’de düzenlenecek olan Yeşil İş-Green Business Konferansı’nda paylaşacak.

Dünyaca ünlü sürdürülebilirlik uzmanları Yeşil İş Konferansı’nda buluşuyor!

Ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren, sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma sorumluluğuyla hareket eden Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından dördüncüsü düzenlenecek olan Yeşil İş-Green Business Konferansı’nın bu yılki ana teması ‘Sürdürülebilir gelecek için sürdürülebilir iş’ olarak belirlendi. 

Türkiye’nin en güçlü sürdürülebilirlik platformu olarak kabul edilen konferans çerçevesinde, dünyadan ve Türkiye’den yöneticiler ve fikir liderleri, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak adına iş dünyasında atılması gereken adımları masaya yatıracak.

Konferansın önemli konuşmacıları arasında; dünya çapında bir sürdürülebilirlik lideri olarak tanınan The Guardian Sustainable Business Genel Yayın Yönetmeni Jo Confino; CNN’de yaptığı programlarla tanınan ve güneş enerji çalışmalarına katkısı nedeniyle ABD İklim Enstitüsü Ödülü’ne layık görülen Jeremy Leggett; sürdürülebilir yaşam ve tüketim konusunda sıradışı bir yaklaşımla önerdiği fikirlerle bilinen sürdürülebilirlik danışmanı Julia Hailes; Technische Universität Braunschweig Bina ve Güneş Enerjisi Enstitüsü Direktörü ve Energy Design’ın Kurucusu Prof. Dr. Norbert Fisch ve kamu ve iş dünyası için geliştirdiği reformlarla tanınan sürdürülebilirlik lideri Terry A’Hearn; Temiz Teknoloji (CleanTech) yatırımlarının deneyimli takım lideri Cleantech Investor Ltd kurucusu Anne McIvor; iklim ve enerji konularında dünyanın en önemli uzmanlarından karbon emisyon ticaretinin aranılan ismi Doosan Power Systems Politikalar Direktörü Jill Duggan; sürdürülebilirlik raporlamasına standart oluşturan ve küresel sürdürülebilir ekonomiye yönelik vizyonuyla en etkili uluslararası organizasyon olan Global Reporting Initiative-GRI’ın CEO’su Ernst Ligteringen; Schneider Electric Balkanlar ve Orta Doğu Bölgesi Başkanı ve Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil; Unilever Türkiye Gıdadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin; BASF Business Center Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Başkanı ve BASF Türk CEO’su Volker Hammes; TSKB Kurumsal Pazarlama ve Kurumsal Finansmandan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Akgüç; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Yenilenebilir Enerji Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Vekili Erdal Çalıkoğlu; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu da yer alıyor.

Schneider Electric’in stratejik çözüm ortaklığında gerçekleşen Yeşil İş-Green Business Konferansı’nın diğer çözüm ortaklarından bazıları ise şöyle: BASF, TSKB, Unilever, Capatect, Escarus, Rehau, TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Bureau Veritas, Form, İZAYDAŞ, Renault, UNDP, Global Compact Network Turkey, ILO, The Gold Standart, WWF, TEMA, ENVERDER, ÇEDBİK, İMSAD, TUROB, TURMEPA, THY, Hürriyet Gazetesi, Radikal Gazetesi, Infomag ve Bloomberg Businessweek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account