Muhitiyle uyum sağlarken farklılaşabilen; akılcı çözümleri ve pratik uygulamalar

Editör
10.09.2012

 

IPERA 10 VE IPERA 12 binalarıyla, mahallenin kalbi Serdar-ı Ekrem Sokak’ın dönüşümünde kilit rol oyayan IPERA, şimdi yeni yaşam alanı IPERA 25 ile Tatar Beyi Sokak’ta.

 

Tarihi Galata mahallesini, ruhunu bozmadan, kişiliğini zedelemeden, günümüz teknolojisinin tüm imkanlarından faydalanarak tasarlanan modern yapısıyla IPERA 25, Galata’dan yükselen yeni bir yaşam alanı; farklı ruhları, renkleri, sesleri dar sokaklarında toplayıp, birleşiminden eklektik bir sonuç çıkaran Galata’nın yarını için sunulmuş yakıcı değil, yapıcı bir çözüm arayışı.

 1970’li yıllarda yapılmış vasıfsız bir depo binasının arsasında inşa edilen IPERA 25, aynı zamanda hızla değişim geçirmekte olan İstanbul’a zihin açan bir şehircilik örneği, fikir üreten gayrimenkul geliştirme pratiği sunuyor.

Mimar  Ahmet Alataş tarafından, modern yaşamdan ilham alarak tasarlanan IPERA 25’de cam yüzeyler, çevresini saran tarihi dokudan soyutlanmasını engelliyor; dış cephedeki mimari oyunlar, yapının çevreye uyum göstermesini sağlıyor.

Kullanışlılık ve konfor açısından tüm detayların tasarlandığı yapılar, yaşam kalitesini yükseltecek fikirler ve yaşam alanını ferahlatan unsurlarla benzerlerinden ayrışıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account