Binalarda ısı, su ve ses yalıtımında Seranit imzası 

Editör
10.09.2012

 

Geliştirdiği yaratıcı ürünlerle, inşaat sektöründe fark yaratan Seranit Yapı Grubu, şimdi de yeni ürünü Seramont’la bina yalıtımına yeni bir boyut getiriyor.

 

Türkiye’nin lider şirketlerinden Seranit Yapı Grubu, inşaat sektöründe devrim niteliği taşıyacak yeni ürünü Seramont’la ısı, su ve ses yalıtımına yeni bir anlayış getiriyor.

Markanın mantolama öncesi uygulanan su izolasyonlu yeni yalıtım harcı Seramont’la, bugüne kadar uygulanan ve bilinen yöntemler de son bulacak.

İnşaat sektöründe ilk olması beklenen ve rakipsizliğiyle fark yaratacak ürünün, ısıyı, suyu ve sesi geçirmeme özelliği, tercihleri Seramont’a çevirecek.

Uzun araştırmalardan sonra hayata geçen ve Yıldız Teknik Üniversitesi Laboratuvarlarında test edilen Seramont, bir yalıtım harcı. 1350 dereceye kadar ısıya dayanıklılığıyla önemli bir görevi üstlenen ürün, ısının diğer yüzeye geçmesini de engelliyor. Sıvıyı da iten bu yalıtım harcı, su geçirmediği gibi sesi de yok ediyor.

Suyla karıştırılarak harç haline getirildikten sonra binaların dış cephelerinde, zeminde ve çatı izolasyonunda sıvama yöntemiyle uygulanıyor.

Tek bir ürünle mantolama imkanı sunan Seramont, binaya tek seferde uygulandığı için ekstra işçilik maliyetlerine son verirken, hafif bir materyale sahip olması nedeniyle de binaya daha az yük bindiriyor. Isı yalıtımı ile ısınma ve soğutma giderlerinde de tasarruf sağlayan ürün, yüzde 100 doğal olduğu için de doğaya ve insan sağlığına da zarar vermiyor.

Seramont, bugüne kadar pek çok inovatif ürünü sektöre katan Seranit Yapı Grubu’nun Ar-Ge ve Ür-Ge’ye verdiği önemin de en önemli göstergesi olarak tanımlanıyor.

Sektörde fark yaratması beklenen yeni ürünlerine ilişkin bir açıklama yapan Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan “Seranit Yapı Grubu olarak Ar-Ge’ye yılda yaklaşık 20 milyon TL bütçe ayırıyoruz. Kendi sektörümüzde Ar-Ge ve Ür-Ge’ye en çok yatırım yapan şirketler arasında da ilk sırada yer alıyoruz.

Bu anlamda sektörü geliştirdiğimizi düşünüyoruz”. Altunalan ayrıca; “Yeni geliştirdiğimiz Seramont da yeni ürünlerimizden bir tanesi. Yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilen ürünün ısıyı, suyu ve sesi geçirmemesi, ürünün en dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor.

Özellikle zaman zaman yaşanabilen binaların dış cephe mantolama metaryalinin yanması sonucu ortaya çıkan talihsiz olaylar da konunun hassasiyetini gözler önüne seriyor.” dedi.

Belli bir yatırımla, aylarca üzerinde uğraşıp araştırma yapılarak hayata geçen ürünlerin benzerlerini zaman zaman piyasada görebildiklerini de ifade eden Hamdi Altunalan, tüketiciye de önemli mesajlar verdi: “Maalesef günümüzde benzer ürünler piyasada yer alıyor.

Sektörümüzün önde gelen firmaları olarak, tüketicilerimizin tercihlerini yaparken, bu konudaki hassasiyete önem vermeleri gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Bir ürünün ileri teknoloji kullanılarak oluşturulan teknik özelliklerinin yanı sıra, markanın bilinirliği ve güvenilirliği de bir o kadar önemli. Mantolama öncesi uygulamalara  yeni bir anlayış getirmesi beklenen Seramont da Seranit’in güvence ve kalitesiyle sektörde fark yaratacaktır.”

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account