İstanbul’da rezidansların en çok yer aldığı ilçeler Esenyurt, Beylikdüzü, Ataşehir ve Pendik olarak sıralanıyor.

Editör
27.08.2012

İstanbul’da şu anda 204 rezidans bulunuyor. Sundukları kaliteli hizmetler ve sosyal olanaklarla öne çıkan rezidansların İstanbul’da en çok yer aldığı ilçeler Esenyurt, Beylikdüzü, Ataşehir ve Pendik olarak sıralanırken, metrekare fiyatları ise ortalama 5 bin TL’ye ulaşıyor.

 

Sakinlerine sundukları kaliteli hizmetler, sosyal olanaklar ve yüksek güvenlik standartları ile geleneksel konut projelerinden sıyrılan rezidanslara ilgi günden güne artıyor. Spor salonları, alışveriş merkezleri, restoranların da projenin içinde bulunduğu rezidansların tercih edilmelerinde bu faktörler önemli rol oynuyor. 

Türkiye çapındaki bin 800'ün üzerinde konut ve ticari projeye tek tıkla ulaşmayı sağlayan emlak projeleri portali sahibinden.com Projeler’in verilerine göre, İstanbul’da şu anda 204 rezidans bulunuyor. En fazla rezidansın yer aldığı ilçeler Esenyurt, Beylikdüzü, Ataşehir ve Pendik olarak sıralanırken, metrekare fiyatları ise ortalama 5 bin TL’ye ulaşıyor. 

Sekreterlik ve resepsiyon hizmetinden günlük temizlik ve kuru temizlemeye, çamaşırhaneden alışveriş servisi ve teknik bakım servis hizmetlerine kadar oldukça geniş bir hizmet yelpazesine sahip bulunan rezidanslar, konforlu yaşam alanları sunuyor. 

Genellikle Amerikan mutfaklı olarak projelendirilen rezidanslarda beyaz eşyaların tamamı da hazır olarak sunuluyor. Ayrıca, vale parking, özel şoför, yemek servisi, ütü, yıkama, terzi hizmetleri, araç yıkama, sosyal tesis, içme suyu servis, ofis ve sekretarya, parti ve organizasyon hizmetlerinin verildiği rezidanslar da bulunuyor. 

Kaynak: İnşaat & Yatırım 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account