Pompa sistemleri sektörünün dev kuruluşu WILO, öncü kimliğiyle hayata geçirdiği uygulamalarını sektörle de paylaşmak için eğitim seminerleri düzenlemeye devam ediyor.

Editör
17.08.2012

 

WILO’nun, atıksu arıtma alanındaki en son yeniliği olan Wilo EMUport katı madde ayırıcılı hazır terfi istasyonu hakkında bilgilerin verildiği “EMUport Eğitim Seminerleri” büyük ilgi görüyor.

“Her şeyin başı eğitim” vizyonu ile hareket eden WILO Pompa Sistemleri, Türkiye’nin dört bir yanında eğitim seminerleri düzenliyor. WILO’nun bu yıl verdiği eğitimlerin en önemlilerinden biri de EMUport katı madde ayırıcılı hazır terfi istasyonları konulu teknik eğitim seminerleriydi. EMUport Eğitim Seminerleri, 2012’nin ilk yarısında 12 ayrı ilde gerçekleşti.

WILO’nun konuyla ilgili uzmanları; Muğla, İzmir, Ankara, Mersin, Manisa, Adana, Tekirdağ, Samsun, Gaziantep, Sivas, Bursa ve Aydın’da EMUport seminerleri verdiler. 

EMUport seminerlerinde;

- Terfi hatları ve hazır terfi istasyonlarında teknolojinin geldiği son nokta, 

- Mevcut betonarme ve ıslak montaj uygulamalarının dezavantajları, 

- Gelişmiş ülkelerdeki atıksu çözümleri,

- Yeni teknolojilerin kullanılmasıyla birlikte elde edilecek düşük işletme giderleri, uzun işletme ömrü ve bakım kolaylıkları konularında eğitimler verildi.

Wilo EMUport ürününün tasarımcısı Wolf-Dieter Borner’in bizzat sunumunu yaptığı seminerlerde üstün özelliklere sahip EMUport’un sağladığı enerji tasarrufu da şöyle vurgulandı: “Özellikle katı partikül ayırma sistemi sayesinde pompalara katı partikülden arındırılmış pis su gelmektedir.

Dolayısıyla düşük katı partikül geçirgenliğine sahip atıksu pompaları kullanılabilmektedir. Bu sayede ciddi enerji tasarrufu söz konusudur. EMUport ayrıca kuru montajın getirdiği işletme ve bakım avantajlarına da sahiptir.

PE100 yüksek yoğunluklu polietilen malzemeden yapılmış olması sebebiyle betonarme ve çelikte oluşan korozyon gibi problemler oluşmamaktadır. PE100 malzemenin ömrü yaklaşık 100 yıldır.

Sahip olduğu aktif karbon filtresi sayesinde koku problemi kesin bir şekilde çözülmekte, yaklaşık 40 ton taşıma kapasitesi nedeniyle yer probleminin yaşandığı yerlerde asfalt altına bile gömülebilmektedir ve görüntü kirliliği problemi de kendiliğinden çözülmüş olmaktadır. ”

İller Bankası, belediyeler, büyük sanayi kuruluşları, müteahhitler ve altyapı proje uzmanlarının büyük ilgi gösterdiği EMUport Eğitim Seminerleri yılsonuna kadar devam edecek. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account