Interax Yangın Kapıları

Yazar:Editor
21.10.2010


Yangına 90 dakika boyunca dayanabilen Interax Yangın Kapıları, üzerinde kullanılan sertifikalı yangına dayanıklı özel camlar sayesinde günlük kullanımda da fark yaratıyor…

Alüminyum cephe giydirme ve doğrama sistemlerinde 56 yıllık tecrübenin sahibi Çuhadaroğlu’nun yarattığı markalardan biri olan Interax, alüminyum yangın kapılarıyla büyük ilgi görüyor. Her hangi bir yerde başlayan yangının diğer bölümlere sıçramasında büyük rol oynayan kapıları, güçlü Ar-Ge’si sayesinde maksimum 1050 °C ısıya, tercihe göre 30, 60 ve 90 dakika boyunca dayanabilir hale getiren Interax Yangın Kapıları, özellikle AVM, hastane ve okul gibi insanların topluca bulunduğu büyük projelerde tercih ediliyor.

Üzerinde kullanılan, yüksek dayanıklılık gücüne sahip cam formları sayesinde benzerlerinden öne çıkan Interax Yangın Kapıları, kullanılan kapı aksesuarları, kapı ve kasa arası derz dolgu malzemelerine kadar seçilen ürünlerin tümünün özellikleri sayesinde, yangın anında bütünlük sağlıyor. Yangın anında kaçış yolları ve yangın yalıtımı konusunda büyük avantajlar sağlayan bu kapılar, yangın yönetmelikleri ve uluslararası sertifika kuruluşlarının verdiği değerlere sahip olması nedeniyle yurt dışındaki benzer projeler tarafından da tercih ediliyor.

Kapalı konumda bulunmaları ve acil durumda panik kollar ile kolayca açılabilecek şekilde tasarlanmalarına rağmen üzerinde kullanılan özel üretim camlar sayesinde günlük kullanım alanlarına estetik bir görünüm kazandırıyor. Mekanların bütünlüğünü bozmadan farklı tercihlere göre tasarlanabilen bu kapılar, yangın anında şişerek güçlü yalıtımı sağlayan özel bantlar, panik barları ve kapı kapatıcı sistemleriyle mevcut standartları en üst seviyeye çıkartıyor.

Interax Yangın Kapıları’nın, uluslararası pazarda kabul gören laboratuarlarca test edilerek sertifikalandırılmış olması da en büyük özelliklerinden. Yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce projede tercih edilen bu kapılar, yakın zamanda; Gaziantep Sanko Hastanesi, Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi, Tunus Havalimanı, Media Markt Bursa, Areva Schneider Fabrikası Gebze, Albaraka Türk Ümraniye vb. yurt içi ve yurt dışında büyük projelerde kullanılmıştır.

Çuhadaroğlu’nun 56 yıllık bilgi birikimini aktararak ürettiği Interax Yangın Kapıları, “kurşun geçirmez” ve “bombaya dayanıklı doğramalar”la birlikte “Security Ürün Grubu” içinde yer almaktadır…


Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account