Öztiryakiler, bugün ürünlerini dünyanın 105 ülkesine ihraç etmekte ve bu ülkelerin 75’inde teknik servisi bulunmaktadır.

Editör
15.08.2012

 

İlk olarak askeri taahhüt işleri yaparak mutfak sektörüne girip ardından ev mutfak eşyası üretimi gerçekleştirmeye başlayan Öztiryakiler, bu alandan endüstriyel mutfak grubuna geçen ilk firmalardandır.

Turizm sektörünün Türkiye’de yeni yeni gelişmeye başladığı 1980’li yıllarda endüstriyel gruptaki üretimine başlayan Öztiryakiler, bugün ürünlerini dünyanın 105 ülkesine ihraç etmekte ve bu ülkelerin 75’inde teknik servisi bulunmaktadır.

İstanbul, Antalya, Kazakistan ve Rusya’da  bulunan toplam 120 bin metrekarelik üretim tesislerinde 1000’i aşkın çalışanıyla üretim yapan Öztiryakiler’in lojistik, hizmet kalitesi, satış ve proje desteği için Romanya, Almanya, Kazakistan ve  Rusya’da, showroom / proje / satış ofisleri ve depoları bulunmaktadır.

7 üretici şirketi ile A’dan Z’ye mutfak işine yoğunlaşan firmanın yurt çapında 5 bölge müdürlüğü, 47 bayii, Merkez Satış Sonrası Hizmet Müdürlüğü’ne bağlı Türkiye’de 62, yurtdışında ise geniş satış ve servis ağı bulunmaktadır.

Öztiryakiler,  proje ve iyileştirme çalışmalarını, bünyesindeki mühendislik ekiplerinin yanı sıra üniversitelerle, yurt içi ve yurt dışı özel Ar-Ge kuruluşları ve Tübitak ile birlikte yürütürken müşterisinin gözünden bakarak, sağlıklı, güvenli ve kullanışlı olanı üretmektedir.  

Gerek gastronom, tencere gerekse elektrikli ve gazlı pişirme cihazlarında Avrupa’nın en büyük imalatçıları arasında olan firma, ürünlerini dünyanın beş kıtasında OZTİ “Türk Malı” adı ile satışa sunmaktadır.

Yurt dışında da tamamladığı anahtar teslim projeler ile dünya pazarında örnek gösterilen ve geliştirdikleri askeri mutfak ürünleri ile ABD, Irak, Rusya, Malezya, Sudan orduları için sayısız askeri kamplar yapmaktadır.

Dubai, Şeysel Adaları, Maricus Adaları, Avustralya, Çin, Gana, Nijerya, Malta, Libya, Türkmenistan gibi ülkelerde 5 yıldızlı oteller, askeri tesisler, sanayi tesisleri, hastaneler, okullar gibi çeşitli yemek verilebilecek noktalardaki büyük projelere, 4700’ü aşkın ürün gamı ile anahtar teslim mutfaklar kurmaktadır. 

Projelendirme aşamasında konusunda uzman mühendis ve teknikerler, müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanan projeleri hassasiyetle incelemekte, 3D görsellerin hazırlanmasıyla birlikte müşteriye sonuca yakın bir sunum yaparak beğenisine sunmaktadırlar.

İnşaat firmalarına ve yapı sektörüne, şantiye mobilizasyonu safhasında işçi ve mühendis yemekhanelerinden başlayarak hizmet vermekteolan firma inşa edilen yapının türüne göre (otel, hastane, okul vs.) gerekli alanlar için  mutfak ve çamaşırhane tasarımlarını yapmakta ve proje anlamında da destek vermektedir.

Şantiye koşullarında yaşanan önemli sıkıntılardan birisi olan personel yemek ihtiyacına “konteyner mutfak”  ile çözüm getiren Öztiryakiler, kurulumu ve lojistiği son derece kolay olan, jeneratör, soğuk gıda deposu, hazırlık bölümü ve pişirme ekipmanları ile donatılmış bu mobil ürün için yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi görmektedir. 

Firma konteyner mutfak dışında şantiyeler için önemli bir  ihtiyaç olan mutfak dışı bir ürün daha sunmaktadır. “Konteyner duş-tuvalet ünitesi” özellikle şantiyelerde, hijyen sağlaması,  uzun ömürlü kullanıma elverişli olması ve lojistiğinin kolay olmasından dolayı tercih edilmektedirler. Hem çalışan hem de iş verenler tarafından beğeniyle karşılanan bu mobil ürünler çalışanların yaşam koşullarının iyileşmesi için son derece doğru, lojistiğinin ve kurulumunun kolay olmasından dolayı da son derece pratik ve etkili bir çözümdür.

 

Başlıca ürün grupları; 

Soğuk hava depoları ve buzdolapları

Pişirme ekipmanları ve fırınlar

Bulaşık makineleri

Servis arabaları

Çalışma tezgahı ve eviyeler

Davlumbazlar

Yer ızgaraları

Prefabrik ve konteyner mutfaklar

Servis ekipmanları (tencere, tava, kepçe, kevgir, porselen ve cam malzemeler vs)

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account