18-19 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek

Yazar:Editor
14.08.2012

 

18-19 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek Konferansın bu yıl ağırlayacağı liderler arasında kurumların sürdürülebilirlik alanında raporlama kriterlerini global ölçekte belirleyen Global Reporting Initiative-GRI’ın CEO’su Ernst Ligteringen ile The Guardian Sustainable Business Başkanı ve Yayın Yönetmeni Jo Confino yer alıyor.

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından Schneider Electric’in stratejik çözüm ortaklığında düzenlenecek Yeşil İş Konferansı, 4. yılında kamu-özel sektör paydaşlığını gözeterek sonuç odaklı yaklaşımlar üretmeyi hedefliyor. Konferansın diğer önde gelen çözüm ortakları, BASF, TSKB ve Unilever Türkiye oldu.

İstanbul, 14 Ağustos 2012- Ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Yeşil İş-Green Business Konferansı 2012,  sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma sorumluluğuyla hareket eden tüm paydaşları bir araya getirecek.

18 - 19 Ekim tarihlerinde Swissotel’de düzenlenecek Yeşil İş-Green Business Konferansı’nda bu sene “Sürdürülebilir gelecek için sürdürülebilir iş” konusu ele alınacak.

Türkiye’nin en güçlü sürdürülebilirlik platformu olarak kabul edilen konferans çerçevesinde, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak adına iş dünyasında atılması gereken adımları masaya yatıracak olan yöneticiler ve fikir önderleri, görüş ve deneyimlerini paylaşarak katılımcıları aydınlatacak.

Yeşil İş - Green Business Konferansı 2012, sürdürülebilirlik anlayışının iş dünyasının vazgeçilmez bir prensibi haline geldiği günümüzde, bu alandaki en yeni gelişmelerin masaya yatırılacağı güçlü bir sürdürülebilirlik platformu oluşturacak.

 Sürdürülebilir iş dünyasında; karar vericileri, endüstri ve sektör temsilcilerini, yenilenebilir enerji yatırımcılarını, finans kuruluşlarını, yöneticileri, tedarikçileri, tasarımcıları, pazarlama uzmanlarını, teknik uzmanları, uygulayıcıları, devlet kuruluşlarını, karbon tedarikçilerini, danışmanları ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren bir platform olan Yeşil İş-Green Business Konferansı 2012 kapsamında, sürdürülebilirlik alanında hayata geçirilen tüm yeniliklerin, uygulamaların, projelerin, ürünlerin, yasal düzenlemelerin, standartların, teşviklerin, mali ve mali olmayan risklerin ve fırsatların katılımcılarla paylaşılması hedefleniyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account