Siemens FlexInduction ile ocaklarda esneklik çağı başlıyor

Editör
14.08.2012

 

Yeniliklerin öncüsü Siemens Ev Aletleri, ocak teknolojisine çağ atlatacak olan FlexInduction özellikli 2012 reddot  design ödüllü EH675MV11E ocağını sundu. Siemens FlexInduction EH675MV11E ile şimdi, ocak üzerindeki iki farklı pişirme alanı, geniş tabanlı tencere ve tavalara göre birleştirilebiliyor.

Pişirme alanı, ocağın üzerine konulan tencere ya da tavanın büyüklüğüne ve yerine göre otomatik olarak ayarlanıyor. Isının doğrudan tencere içine iletilmesi sayesinde yüksek hız ve enerji verimi sağlayan ocak, kullanım kolaylığı, konfor ve güvenlik açısından birçok üstün özelliği bir araya getiriyor.

 Yemek pişirme sanatı sürekli gelişirken, mutfakta kullanılan teknolojilerin bunun gerisinde kalması düşünülemez. Yenilikçi bir anlayış ile bu alanda öncülüğü üstlenen Siemens Ev Aletleri, mutfakta standartları değiştirecek FlexInduction özellikli EH675MV11E ocağını sundu.  

Siemens FlexInduction EH675MV11E cak tencere ebadı, şekli ve konumuna göre kullanıcıya esneklik sağlıyor. Ocakta büyüklük ve şekil itibari ile konvansiyonel bir ocak gözüne sığamayacak tencere ve tavalar için iki pişirme alanı aktive edilerek birleştirilebiliyor.

Ocak yüzeyinde iki pişirme alanı birleştirilerek elde edilen 21*40 cm’lik geniş alanın yeri de, ocak üzerine konulan tencere veya tavaya göre belirlendiğinden kullanıcıya esneklik sağlıyor.

Kısaca Siemens FlexInduction EH675MV11E ocak boyutu, konumu otomatik olarak algılıyor ve tam olarak neresi ısıtılması gerekiyorsa, orayı ısıtıyor. Pişirme alanının genişliğinin ocak üzerine konulan tencere veya tavaya göre otomatik olarak belirlenmesi ile enerji kaybının önüne geçiliyor.

 Siemens FlexInduction EH675MV11E ocak üzerindeki “touchslider” kumanda ile pişirme alanlarının ısıları, panelin üzerine dokunularak kademeli olarak artırılabiliyor.

Yemek pişirirken pişirme alanı üzerine sıçrayan yağ damlaları kolaylıkla silinebiliyor. “Silme koruma  düğmesi” aktive edilerek touchslider kumanda fonksiyonları 20 saniye devre dışı bırakılıp, temizlik güvenli bir şekilde yapılabiliyor. 

Mutfak teknolojisine yön veren devrim: İndüksiyonlu ocaklar

Geleceğin pişirme trendi olan Siemens yeni nesil indüksiyonlu ocaklar mutfakları hız, kolaylık, estetik ve enerji verimliliğine dair yeni bir anlayış ile tanıştırıyor.

İndüksiyonlu ocaklarda tabandaki özel manyetik alan sayesinde ısı sadece tencere tabanında oluşuyor. 2 litre suyun ısınması gazlı ocaklarda 8 dakikayı bulurken bu süre indüksiyonlu ocaklardaki powerBooster özelliği ile 4,7 dakikaya kadar düşüyor. 

Yapılan araştırmalar indüksiyonlu ocakların diğer ocak tiplerine göre yüzde 40’lara varan daha az enerji tükettiğine ortaya koyuyor. İndüksiyonlu ocaklar ayrıca hijyen ve kolay temizleme özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Yemek taştığı anda, tencere etrafındaki boş alan ısınmadığı için ocağın diğer alanlarına yapışmıyor. Böyle durumlarda ocak bir bezle silinerek kolayca temizleniyor. Ayrıca ısının doğrudan tencereye iletilmesinden dolayı ocak yüzeyi çok daha az ısınıyor ve bu sayede mutfakta iş yaparken oluşabilecek olası ev kazaları da en aza indirilmiş oluyor

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account