VİKO Geleneksel İftar Programında 900 Bin TL bağış toplandı

Editör
14.08.2012

 

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO’nun bu yıl 11.’si düzenlenen Geleneksel İftar Programında, Afrika’dan Asya’ya yardıma muhtaç insanlar için bir araya gelinen gecede örnek bir dayanışma yaşandı. 

1998 Yılından bu yana sürdürülebilir ve aydınlık bir gelecek için yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken sektörünün lider kuruluşu VİKO’nun “11. Geleneksel İftar Programı” İstanbul Sancaktepe’deki endüstriyel tesislerinde gerçekleşti.

Geceye VİKO’nun tedarikçileri, bayileri, hissedarları, çalışanları ve konukları katıldı. Ramazan ayı temalı sunumlar, fasıl dinletisi ve sema gösterisiyle devam eden iftar programında, geçen yıl “ Afrika İçin İftar Vakti “ projesi ile Afrika’da neler yapıldığını anlatan kısa film izletildi. Geceye sanatçı İbrahim Erkal da onur konuğu olarak katıldı. 

VİKO Yönetim Kurulu ve Yöneticilerinden Gecenin Sürprizi

VİKO Yönetim Kurulu ve yöneticileri ile VİKO’nun sponsoru olduğu Beyazay Rehabilitasyon Merkezi engelli öğrencilerinden oluşan ‘Yeteneğe Engel Yok Ritim Grubu’  birlikte sahne aldılar. Geceye özel hazırlanan tasavvuf müziğinden oluşan repertuar çocuklarla birlikte seslendirildi. Daha sonra çocuklar “Biz engelli değiliz.

Engelli olan Afrika’da suya ulaşamayan kardeşlerimizdir” diyerek kendi aralarında topladıkları 50 TL’yi bu projeye bağışladılar. Böylece çocuklar projenin ilk bağışçıları oldu.  

11 yılda 820.000 kişiye yardım eli uzatıldı

11 yıldır gerçekleşen Geleneksel iftar programlarının Toplumsal Dayanışma Projesi kapsamında dünyanın dört bir yanındaki yardıma muhtaç insanlara ulaştıklarını anlatan VİKO Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Durmaz, “Yardımseverlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı bugünlerde; hepimizin bireysel olarak yapmış olduğu yardımların, toplumsal dayanışma haline getirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması amacıyla bir araya geldik. Geçen 10 yılda sizlerle birlikte gerçekleştirdiğimiz projelerle bugüne kadar toplam 670 bin kişiye yardım eli uzattık.

Bu yıl ki yardım kampanyamızla Türkiye ve Afrika’da açılacak iftar çadırlarının yanı sıra Somali’de “Su Kuyuları Projesi”, Sudan’da “Sudan’lı Yetimler Projesi” ve son günlerde gündemde olan Arakan Müslümanlarına destek olmayı hedefledik.  Bu geceki 150.000 kişilik bağış ile birlikte 11 yılda 820.000 kişiye yardım eli uzatılmasına verdiğiniz destek için hepinize gönülden teşekkür ederim’ dedi. 

Kıtalararası dayanışma örneği

Tam 11 yıldır her Ramazan ayında VİKO’nun hissedarları, çalışanları, tedarikçileri, bayileri ve değerli misafirleri ile iftar programında bir araya geldiklerini anlatan VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, “Anahtar priz sektöründe Türkiye’de % 60 pazar payı ile lider durumda olan kuruluşumuz aynı zamanda ihracat yaptığımız 72 ülkenin pek çoğunda da sektöründe söz sahibi bir marka haline gelmiştir. Ülkemiz adına bir gurur vesilesi olduğuna inandığımız bu başarı tablosunu sizlerle de paylaşmaktan mutluyuz.

VİKO olarak, “2020 yılına kadar sektörümüzde dünyanın en büyük 10 şirketi arasında yer almak” şeklinde belirlediğimiz vizyonumuz doğrultusunda büyüme yolculuğumuza devam ediyoruz.

Bu hedefimize ve daha büyüklerine, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de hep birlikte, sizlerle, el ele, omuz omuza ulaşacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. 

Hedeflerine ve endüstriyel faaliyetleri ile ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ederken; topluma katkı anlamında sosyal sorumluluklar da üstlenmeyi unutmadıklarını anlatan Apaydın, “Çünkü biz, sürdürülebilir ve aydınlık bir gelecek için çalışıyoruz. Hepinize bu geceye katıldığınız ve destekleriniz için teşekkür ederim’ dedi. 

900.000 TL bağış toplandı

Karşılıklı dayanışma, manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı İftar Programı sonunda temsili bağış çeki Somali, Sudan ve Arakan’a gönderilmek üzere Kimse Yok Mu Derneği yetkililerine teslim edildi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account