Yıllardır Gazianteplilerin şikâyetçi olduğu Alleben Deresi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından turizme kazandırılıyor

Yazar:Editor
14.08.2012

 

Vatandaşların bir zamanlar kötü görüntü ve koku oluşturduğu için şikâyetçi olduğu Alleben Deresi’nde artık kayıkla gezi yapılabilecek.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Alleben Deresi için yeni bir proje hazırladıklarını, ihalesi yapılan projeyi de iki aşamada bitireceklerini söyledi. 

“Alleben Deresi’nin Turizme Kazandırılması” kapsamında hazırladıkları projenin birinci etabının Hukukçular Lokali önünden başlayıp Maanoğlu Köprüsü’ne kadar, ikinci etabının ise Maanoğlu Köprüsü’nden Gaziantep Kalesi’ne kadar olacağını belirten Güzelbey, Sanko Parkın arkasında küçük bir adacığın oluştuğunu ve bu adacığı bir kafe yapacaklarını ve insanların burada kayıkla gezebileceklerini kaydetti. 

Önceleri insanların eğlenmek için gidebilecekleri mekânların çok az olduğunu, ancak şimdilerde ise herkesin gezmek ve eğlenmek için gidecekleri yerler konusunda liste yaptığını vurgulayan Güzelbey, “Biz Gazianteplilerin daha ferah ve temiz bir ortamda yaşamasını istiyoruz. İnsanlarımıza gezip hoşça vakit geçirebilecekleri güzel, nezih eğlence mekânları ve sosyal alanlar sunmanın gayreti içindeyiz. ” diye konuştu.

Güzelbey, Gaziantep için yapmak istediği en büyük projelerden birisinin bu olduğunu, bunu gerçekleştirmesi durumunda çok önemli bir hizmete imza atmanın yanı sıra en büyük hayallerinden birini de gerçekleştirmiş olacağını belirtti. Güzelbey, bu projeyi 2013 yılının Haziran ayı gibi bitirmeyi planladıklarını aktardı. 

Kente kazandırdıkları en önemli sosyal mekanların başında gelen Erikçe Ormanları için de çocuklara yönelik bir suni kayak pisti yaptıklarını anımsatan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey, kayak pistinin altında bir havuz ve etrafında da restoranların olacağını kaydetti. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account