Hem siz kazanın hem de doğa kazansın.

Editör
13.08.2012

 

Geri dönüşüm alanında birçok  yeniliği sektörün hizmetine sunan Aktif Çevre, 2005 yılından itibaren; AKTECH markasıyla gri su geri kazanım sistemi, Aktech-Graf  markasıyla  yağmur suyu toplama sistemi, AKTECH markasıyla  akıllı daire giriş istasyonu gibi enerji verimliliği çalışmalarında önemli bir yer edinmiştir.  

Aktech-Graf Yağmur Suyu Toplama Sistemleri ile içme suyu tüketiminizi en az % 50 azaltabilirsiniz. Sistemde kullanılan son teknoloji sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla ve güvenilir bir şekilde karşılayabilirsiniz. 

Günlük su tüketim ihtiyacının kişi başı 150 litre olduğu kabul edildiğinde bu ihtiyacın %50'si hiçbir kayıp olmadan ve kolaylıkla  yağmur suyu ile karşılanabilmektedir. Yağmur suyunu rezervuarlarda, temizlik işlerinde ve bahçe sulamanızda kullanabilirsiniz.

SU DEÐERLİ BİR KAYNAKTIR

Su en değerli kaynağımızdır. İklim değişikliği, israf ve nüfus patlaması suyumuzu çok daha kıymetli bir kaynak haline getirmektedir. Dünyamızın üçte ikisinden fazlasının suyla çevrili olmasına rağmen bu oranın yalnızca yüzde birinden az bir kısmı içme suyu tedariği için kullanılabilmektedir.

Suyun büyük bir bölümü sayısız tüketici ihtiyaçları için harcanmaktadır. Geniş nehirlerin toplama havzalarından elde edilen suyun büyük bir kısmı sanayi gelişimi için kullanılmaktadır.

Su kaynakları açısından zenginlik gösteren ülkemizde bile yer altı suyu seviyeleri gittikçe düşmektedir. Önümüzdeki yıllarda iklim değişikliği bu durumun ciddiyetini çok daha önemli hale getirecektir

YAÐMUR SUYU HASADI

.Yer altı kaynaklarını korur

.İçme suyu arıtımı için gerekli olan enerji ihtiyacını azaltır

.Atık su arıtma tesisleri ve kanalizasyon sistemlerindeki yükü azaltır, 

şiddetli yağışlarda oluşabilecek pik seviyelerin önüne geçilmesine yardımcı olur.

.Çevre dostudur

AVANTAJLARI

Yağmur sularının kullanma verimliliği

Sel ve taşkın riskinin azaltılması

Yeşil alanların sulanması

Araba yıkanmasında kullanılır

Alandan tasarruf

Araç yüklemesine uygun

Yüksek performans

Yüksek depolama hacmi

Uygun maliyet

Montajı kolay

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account