Editör
13.08.2012

 

Danışmanlık hizmeti sunan yönetim firmaları sayesinde  mevcut ve yeni yapılacak konutların yanı sıra otel, hastane, alışveriş merkezleri gibi tüm ticari ve hizmet amaçlı binalarda satın alma, sözleşme yönetimi ve enerji verimliliği alanlarında yönetim ve işletim hizmeti sayesinde en az yüzde 30 tasarruf sağlanabiliyor.

İş gücü verimliliği, maliyetlerin düşürülmesi, verimin artırılıp hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve doğru bütçeleme gibi birçok konuda dışarıdan danışmanlık alan şirketler; kalitesine ve kazançlarına doğrudan katkı sağlıyor. Bu konuda uzman danışmanlık firmaları yatırımcılara ışık tutuyor.

PROFESYONEL YATIRIMCILARIN YÖNETİMİ YKS’DE…

Gün geçtikçe profesyonelleşen yatırımcılar tesis yönetiminde de yatırımlarını konusunda uzman şirketlere güvenle teslim ediyorlar. Sektörün önde gelen kuruluşlarından Yapı Kredi Koray GYO ve Koray İnşaat iştirakı olan YKS; Ofis, Rezidans, AVM ve Endüstriyel Tesis projeleri için yüzde 100 Türk sermayesi ile 22 yıldır “Yönetim ve İşletim” hizmeti sunuyor.

YKS Türkiye’de Gayrimenkul Yönetiminin öncü firması olarak, uyguladığı ortak gider maliyetlerini düşürücü yöntemlerle tasarrufta büyük farklılıklar yaratıyor.

YKS Genel Müdürü Bahadır Adıyaman; “Tesis yönetimi, bir yapının amaçlarına en iyi ve en düşük maliyetlerle ulaşmasını sağlamak ve kaliteli bir çalışma ortamı yaratmaktır. Tesis yönetimi sayesinde organizasyon ya da yapı için gerekli olan destek hizmetleri tek bir örgüt tarafından sağlanır. Tesis yönetim firmaları birçok projede aynı anda hizmet verdiği için zaman içinde büyük bir tedarik ve satın alma ölçeği oluştururlar.

Bu ölçek üzerinden pazarlık edildiğinde tek bir projede sağlanabileceğinden çok daha büyük tasarrufların satın alma aşamasında sağlanması mümkündür. Bu tasarruflar sonucu işletme giderlerinde yüzde 30’a kadar varan tasarruflar sağlanabilir.

Enerji tasarrufu ve yönetimi konusunda verdiğimiz hizmetler konfor şartlarından ödün vermeden, enerji tüketimini ve/veya enerji maliyetlerini azaltacak planlamalar ve çalışmalar yapılması ile sınırlı kalmıyor, enerji verimliliğinin artırılması ve enerji kullanımının azaltılması gibi konularda da işletim ve danışmanlık hizmeti  veriyoruz.

Buna ek olarak ; binanın yapısı ve konumuna göre değişmekle birlikte, ısı yalıtımı yapılmamış binalarda yüzde 30-60 arası ısı kaybı oluşur. Bu kayıpları profesyonel tesis yönetimi  desteği ile önleyen yatırımcılar; enerji verimliliğini arttırarak büyümeye yatırım yapabilirler.

Bizler YKS olarak; satın alma, sözleşme yönetimi ve enerji verimliliği alanlarında sunduğumuz çözümlerle yatırımcıların maliyetlerini minimize etmelerini sağlıyoruz“ açıklamasında bulundu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account