Torunlar ve Kiler ortaklığı Kütahya’ya ikici büyük yatırımını gerçekleştirdi.

Editör
13.08.2012

 

 Torunlar ve Kiler Grubu ortaklığıyla Kütahya’da hayata geçirilen “Sera Kütahya Alışveriş Merkezi” düzenlenen törenle hizmete açıldı. 120 milyon TL yatırımla gerçekleştirilen Sera Kütahya, 111 mağazası, eğlence ve sosyal alanları ile bölgenin en büyük alışveriş merkezi olma ünvanını taşıyor.

Torunlar ve Kiler ortaklığı ile gerçekleştirilen Sera Kütahya Alışveriş Merkezi ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Sera Kütahya’nın açılışı nedeniyle düzenlenen törene T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve perakende sektörünün önemli temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde Sera Kütahya ile ilgili bilgi veren Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Tarihi Kütahya şehrine ve bölgesine modern bir yaşam alanı kazandırmayı amaçlayan Sera Kütahya, 120 milyon TL yatırım tutarı ile hayata geçirildi.

Bölgenin en büyük alışveriş merkezi olan Sera Kütahya, hem yerel halka hem karayollarındaki yoğun trafiğe hem de sağlık ve kültür turizmi için bölgeyi ziyaret eden turistlere hizmet edecek şekilde konumlandırıldı” dedi.

Sera Kütahya’nın şehrin yükselen marka değerine önemli katkı sağlayacağını vurgulayan Aziz Torun; “Sera Kütahya, 111 mağazası, birçoğu bölgeye ilk kez yatırım yapan yerli ve yabancı markaları ile modern alışveriş imkânlarının yanı sıra eğlence ve yeşil alan düzenlemeleri ile bölgenin en önemli buluşma merkezi olmaya aday.

Gerek mağaza karması gerekse içindeki sosyal donatıları ile Sera Kütahya, bölgedeki önemli bir eksikliği giderecek ve bu coğrafyada sosyal ve kültürel dönüşüme öncülük edecek” dedi.

Sera Kütahya’nın bölge halkı için yeni iş imkânları yarattığının da altını çizen Aziz Torun, “Avm içinde yer alan mağazalarla birlikte Sera Kütahya, oluşturduğu istihdam ile bölge için önemli bir katma değer daha sağlıyor. Sera Kütahya bölge halkı için yaklaşık bin kişilik yeni iş olanağı yaratacak” dedi.

Birçok marka Sera Kütahya aracılığıyla ilk kez bölge halkı ile buluşuyor

Anadolu’nun en önemli kavşak noktalarından biri olan Kütahya-Eskişehir-Afyon karayolunun kesişim noktasında yer alan Sera Kütahya, 65 bin metrekare inşaat alanı, 41 bin metrekare kapalı alanı, 1100 araç kapasiteli açık otoparkı ile bölgenin en büyük alışveriş merkezi olarak dikkat çekiyor.

Yerli ve yabancı birçok markayı ilk kez bölge halkı ile buluşturan Sera Kütahya, food court alanında yer alan markaları aracılığıyla Türk ve dünya mutfağının farklı lezzetlerini de aynı çatı altında ziyaretçilerine sunacak.

Kütahya’nın en büyük kapalı eğlence merkezi Sera Kütahya’da

İleri teknoloji ile donatılmış 7 salonlu Cinetech Sineması ile kültürel hayata katkı sağlamayı amaçlayan Sera Kütahya, şehrin ilk bowling salonuna da ev sahipliği yapıyor. Sera Kütahya, 2 bin metrekare kapalı alana kurulu eğlence merkezi ve açık alana kurulu Starpark Lunapark’ı ile ziyaretçileri için keyifle zaman geçirebilecekleri yeni bir yaşam alanı da sunuyor.

Sera Kütahya eğlence alanında çarpışan otodan, drakula korku evine, dance party’den gondola kadar birçok farklı lunapark oyuncakları Kütahyalıların hizmetine sunuluyor.

Sera Kütahya’da yer alan mağazalar;

YKM, Kipa, FLO, LCW, Çarşı, Teknosa Extra, Koton, Adil Işık, Kiğılı, Ramsey, İpekyol, Damat, Sabri Özel, KİP, Rodimood, U.S Polo, Pierre Cardin, Altınyıldız, YalıSpor, Tennesse, Tudors, Levis, Mavi, Yards, Panço, Azizbebe, Dastini, Penti, Pamidor, Greyder, Kemal Tanca, Adidas, Nike, Polaris, Deichmann, Linens, English Home, Greyder, Esse, Güral Porselen, Toyzz Shop, Atasay, Zen, Saat&Saat, Euromoda, Watch Home, Arçelik, Watsons, Tekin Acar, Yves Rocher, Pagi Kozmetik, D&R, Vodafone, Avea, Turkcell Extra, Profilo, Tefal, Angelique, Opmar Optik, Elegance Optik, Keramika, Mc Donalds, Burger King, HD İskender, Köfteci Ramiz, Kahve Dünyası, Sbarro, Meru Döner, MR. Kumpir, Pizzapizza, Polen Tantuni, Tavuk Dünyası, Kebapix.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account