Buderus’un yüksek verimli güneş kolektörü SKS 4.0 ile sürdürülebilir enerjiye destek

Editör
10.08.2012

 

Termoteknoloji markalarından Buderus’un başarısı, Plux X Ödülü ile taçlandı. Gelişmiş özellikleriyle ısıtma ve iklimlendirme sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Plus X Ödülü’ne layık görülen Buderus SKS 4.0 güneş kolektörü, maksimum enerji tasarrufu ve güneşten en yüksek verimi elde etme imkanı sağlıyor.

Küresel ısınmanın etkileri artarken yenilenebilir kaynaklara ihtiyaç da aynı oranda artıyor. Bu gerçekten yola çıkan Avrupa’nın önde gelen termoteknoloji markası Buderus da yeni çevreci teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. 

Yapılan araştırmalar güneş enerjisi sistemlerinin önümüzdeki dönemde daha da önem kazanacağını gösteriyor. Yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayan yenilenebilir enerjiler ve alternatif sistemler alanında hem sistem tedarikçisi hem de üretici olarak lider konuma sahip Buderus, güneş enerjisi grubundaki SKS 4.0 isimli yüksek verimli güneş kolektörü ile farklılık yaratıyor. 

Buderus’un çevreci ürünlerinden olan güneş kolektörü SKS 4.0, çevreci özellikleriyle ısıtma ve iklimlendirme sektöründe 32 ülkenin katıldığı ‘Medya Sosyal Ağ’ tarafından organize edilen Plus X Ödülü’ne layık görüldü. Böylece Buderus 2011 yılında kazandığı 4 inovasyon ödülünün ardından, 2012 yılında da bu ödülle başarısını ikiye katlamış oldu. 

Ödüllü yüksek kaliteli Buderus güneş kolektörü SKS 4.0’da; EMS kontrol sistemi, web tabanlı logomatic KM200 destekli kontrol uygulamaları gibi yenilikler en yüksek kalitede sunuluyor. Güneş kolektörü SKS 4.0 işlevselliği, çevreye duyarlılığı ve yüksek kaliteli özellikleriyle sektörde dikkat çekiyor. 

Solar güvenlik camı ve PVD kaplı selektif yüzeyi, asal gaz dolgulu hermetik yapısı, cam elyaf katkılı gövdesi, çok düşük su hacmi ve çift dolaşımlı su devresi tasarımı sayesinde Buderus SKS 4.0, yüzde 85’e varan verime sahip özelliğiyle dikkat çekiyor. Yüksek verimli güneş kolektörü bu özelliklerinin yanı sıra farklı dış ortam ve su devresi sıcaklıkları gibi değişken sistem şartlarında yüksek ısı performansı sağlıyor. 

SKS 4.0 çok yüksek nem, yoğun partikül içeriği gibi zorlu dış hava şartlarında bile özel konstrüksiyonu sayesinde kullanıcılara çok uzun kullanım ömrü sunuyor.

Geliştirilmiş özellikleriyle maksimum enerji tasarrufu sağlayarak güneşten en yüksek verimi elde edebilen SKS 4.0, ısıtma destekli güneş enerjisi sistemleri ve fabrikalardaki proses ısıtması gibi yüksek ve sabit sıcaklık uygulamalı alanlarda kullanılabilmektedir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account