TGÜB'ün Yeni Başkanı Levent Akgerman

Editör
10.08.2012

 

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği’nin (TGÜB) Haziran ayında gerçekleşen 21. Genel Kurul Toplantısı’nda AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman başkan seçildi. Fethi Hinginar Başkan Yardımcısı olurken Nükhet Demiren, Ali Şükrü Kahyaoğlu, Ayhan Apaydın ve Tamer Oruç  yönetim kurulu üyeleri oldu. 

1990 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Haziran ayında gerçekleşen genel kurul toplantısı ile yönetim değişikliğine gitti. AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi  Levent Akgerman TGÜB’ün Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

2012-2014 döneminde görev alacak TGÜB’ün yeni yönetiminin hedefleri konusunda bilgi veren AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman, “TGÜB olarak öncelikli amacımız; gazbeton ürününü doğru şekilde tanıtmak, anlatmak ve kullanımını yaygınlaştırmak olacak.

Geçmişte statik bir yapıya sahip olan TGÜB’ün daha dinamik bir yapıya çevrilmesini sağlamak ve bu çerçevede her alanda etkinliğini artırmak istiyoruz. Bu amaçla da önümüzdeki süreçte sektör içinde daha profesyonel ve etkin bir rol alacağız “ dedi.

Gazbetonun, hafifliğiyle binaların yükünü azaltarak, deprem güvenliğini arttıran ve yangın emniyeti ile hayat kurtaran bir yapı malzemesi olduğuna dikkat çeken Akgerman “Türkiye deprem kuşağında yer alan bir ülke. Var olan bu gerçeği kabullenmek ve binalarımızı buna göre tasarlamak durumundayız.

Kentsel Dönüşüm Yasası ile birlikte gerçekleştirilecek yeni yapılarda gazbeton kullanım oranının mutlaka arttırılması gerekiyor. Bunu öncelikle can güvenliğimiz, sonrasında ise ekonomik kayıplara uğramamak için yapmalıyız” dedi.

Gazbetonun, binaların inşaat aşamasında maliyetleri önemli ölçüde azalttığını ve zaman avantajı sağladığını belirten Levent Akgerman, gazbetonun sekiz katlı bir binada betonarme maliyetlerini yüzde 8, temel maliyetlerini ise yüzde 22 oranında düşürdüğünün altını çizdi.

Akgerman “Türkiye’de gazbeton kullanım oranı yüzde 15-20 civarında. TGÜB olarak amacımız bu oranı yüzde 30-35’lere çıkartmak. Bunun için sahip olduğumuz bilgi ve birikimleri gelişen teknolojilerle harmanlayarak ve daha profesyonel bir yapılanma sağlayarak başarılı olmayı hedefliyoruz” dedi.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account