bauMax “Hizmetmax” ile sektöre farklı bir bakış açısı getiriyor

Editör
10.08.2012

 

Yapı market devi bauMax, HS Group işbirliği ile  ‘Hizmetmax’  sadık müşteri kartını  hayata geçiriyor. Türkiye’deki tüm bauMax mağazalarında ayrıcalıklar sağlayan “Hizmetmax”, kart sahiplerine geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. Yapı market sektöründe benzeri bulunmayan sadık müşteri kartı  Temmuz ayında satışa sunuluyor.

Avusturyalı yapı marketi devi bauMax, 2010 yılında girdiği Türkiye pazarında hızla büyüyor. Mayıs 2012’de İstanbul Avcılar’da açtığı yeni mağazasıyla Turkiye’deki mağaza sayısını 6’ya çıkaran bauMax, bugüne kadar Samsun, İzmit, İzmir, Bodrum Ankara ve İstanbul’da açtığı mağazalarıyla Türkiye’ye yaklaşık 150 milyon Avro’ya yakın yatırım yaptı.

“Hep ucuz, en ucuz” sloganıyla iddialı bir şekilde pazara giren bauMax, rekabetin yoğun olduğu yapı market sektöründe müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak ve müşteri sadakatini arttırmak amacıyla  sektörde benzeri bulunmayan özel bir hizmet kart tasarladı. 

bauMax, hizmet sektöründe 13 yıllık deneyime sahip HS Group ile yaptığı işbirliğiyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye’deki 6 mağazasında kullanıcılara avantaj sağlayacak “Hizmetmax ve Hizmetmax-x” isimli sadakat kart uygulamasını Temmuz ayında başlatıyor.

Kart sahipleri Hizmetmax için 390TL ve bir üst segmenti Hizmetmax-x için 690TL ödeyerek tüketici danışmanlığı, havalimanı transport hizmeti, konut yardım sigortası, yol yardımı-çekici hizmeti, çağrı merkezi, kuru temizleme-yıkama-ütüleme, concierge hizmeti, alarm güvenlik hizmetlerinin yanısıra bauMax’dan hediye çekleri, her alışverişte yüzde 10 indirim, işçilikte uzatılmış garanti fırsatları, banyo satın alımlarında ücretsiz mimari tasarım hizmetlerinden faydalanabilecekler.

bauMax yeni misyonunu belirledi: Hizmet ve müşteri memnuniyeti

bauMax Genel Müdürü İbrahim Ayan “Hep ucuz, en ucuz”sloganı ile sektöre iddialı bir şekilde girdiklerini ve müşterilerine her zaman en üst düzeyde hizmet sunarak mağazalarından memnun ayrılmalarını sağlamanın ve satış sonrası hizmetin de en az satış anı kadar önemli olduğunu belirtiyor.

Ayan, “Hizmetmax ve Hizmetmax-x ile yapı-dekorasyon hizmetlerinin ötesinde hizmetler sunuyoruz. Bu konuda sektörün profesyonellerinin yardımını alıyoruz. HS Group bu konuda bize büyük destek sağlıyor” dedi.

HS Group yönetici ortaklarından Fehim Özden “Müşteriyi tanıma, beklentilerini anlama konusuna yapılacak yatırım başarının kilit noktasıdır. Sadakat programlarını müşteri verisine dayalı olarak uygulamak büyük önem taşımaktadır. Biz sadık müsteri programlarını çok farklı sektörlerde uyguluyoruz. Bunun için ciddi bir çağrı merkezi operasyonumuz bulunuyor.

Yapı marketlerine baktığımızda sadık müsteri programlarının tam anlamıyla yerini bulmadığını, yatırım yapılmamış bir alan olduğunu görüyoruz. bauMax “Hizmetmax ve Hizmetmax-x” ile bu anlamda  sektöre bir yenilik getiriyor.

Yapı marketlerde bir takım kart uygulamaları bulunuyor ancak bu kartlar daha çok puan toplama stratejisi üzerine kurulu fakat müşteri artık daha fazlasını istiyor.

Puan toplamak değil, hizmet almak istiyor. Biz de tam bu noktadan yola çıkarak Hizmetmax markasını yarattık. Müşteriler belli bir tutar karşılığı aldığı kartları sunulan ücretsiz hizmetler ve hediye çekleri ile kat ve kat ötesinde avantajlı çıkıyor. bauMax  ‘Hizmetmax’ ile yapı market alanında sektörde bir ilke daha imza atmaktadır.” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account