Enerjinin dev şirketleri Enerji Oscar’ları için yarışıyor

Yazar:Editor
09.08.2012

 

Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenen, her yıl ICCI - Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında verilen Enerji Oscar Ödülleri 2011 için başvurular sona erdi.

Ödüllere başvuru yapan adaylar arasından ödül alacak şirketler, yarışma jürisinin sayısal verileri sistematik değerlendirmesini yaparak onaylamasının ardından belirlenecek.  

Türkiye’de enerji sektörünün en önemli ve lider 70 şirketinin başvuruda bulunduğu Enerji Oscar’ları 26 Eylül 2012 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da düzenlenecek muhteşem ödül töreniyle sahiplerini bulacak. Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl verilen Enerji Oscar Ödülleri, 2 kategoride toplam 8 şirkete verilecek.

Türkiye’nin en büyük enerji ve çevre konferansını düzenleyen sektörünün lider kuruluşu Sektörel Fuarcılık, ikinci kez Türkiye’nin en başarılı enerji projelerini ödüllendirecek.

Ülkemizdeki enerji sektörünün başarılı proje uygulamalarının seçildiği ve enerji sektörünün en prestijli yarışması olarak bilinen Enerji Oscar Ödülleri 2011 kapsamında 2 farklı kategoride toplam 8 ödül verilecek.  

Enerji Oscar Ödülleri 2011 için Türkiye’de faaliyet gösteren dev enerji firmaları arasından 70 şirket başvuruda bulundu. Jüri tarafından yapılan ön değerlendirme sonrasında 58 firmanın başvurusu kabul edildi.

Enerjinin dev şirketleri

Başvuruları kabul edilen şirketler arasında Türkiye’de faaliyet gösteren önemli enerji şirketleri bulunuyor. Ak Enerji, Aksa Enerji, Enerjisa, Gama Enerji, Polat Enerji, Türk Telekom ve Zorlu Enerji gibi şirketler de Enerji Oscar Ödülleri 2011 için mücadele edecek ve ülkemizin enerji sektöründe verilen en prestijli ödülüne sahip olmak için yarışacaklar.

Ödül töreni 26 Eylül’de

Ülkemizde faaliyet gösteren şirketleri, sivil toplum örgütlerini, akademisyenler ve kamu kurumlarının enerji alanında yaptığı özverili çalışmaları teşvik etmeyi amaçlayan Enerji Oscar Ödülleri, her yıl ICCI - Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında sahiplerini buluyor. Ödüllere başvuran şirketler ‘Yenilenebilir Enerji Santralleri’ ve ‘Termik Santraller’ olmak üzere iki kategoride yarışacak.

Yenilenebilir Enerji Santralleri kategorisinde 5, Termik Santraller kategorisinde ise 3 ödül verilecek. Ödüller, 26 Eylül 2012 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da düzenlenecek muhteşem ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Yarışma jürisi

Prof. Dr. Beril TUÐRUL (İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü), Doç. Dr. Mustafa TIRIS, (T–Dinamik Enerji), Muzaffer BAŞARAN, Dr. Oğuz CAN (Recydia), Süreyya Yücel ÖZDEN (Dünya Enerji Konseyi Türkiye Milli Komitesi), Doç. Dr. Yurdakul YİÐİTGÜDEN (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Emekli Müsteşar) ve Yasemin ÖRÜCÜ (ETKB Enerji İşleri Genel Müdürlüğü),  

Enerji Oscar Ödülleri 2011 kategorileri

Yenilenebilir Enerji Santralleri

Rüzgar Santralleri

Hidroelektrik Santralleri

 Jeotermal Santralleri

Biyokütle ve Atık Santralleri

 Güneş Santralleri

Termik  Santraller

 Doğalgaz Santralleri

Kömür Santralleri

  Atık Isı Santralleri

Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account