Deniz Turizmi Birliği (DTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güneştutar, Özel Çevre Koruma Kurumu’nun (ÖÇKK) gürültü kirliliğini önlemek için yatçıları Katrancı Adası’na eğlenmeye yönlendirmesini destekledi.

Editör
21.10.2010


Güneştutar, “Her mahallede barlar sokağı yaratırsanız, tatillerini dinlenme amaçlı yapanları rahatsız edersiniz. Mikonos gibi yerler yaratmamız gerekir” dedi. ÖÇKK’nın çalışmasını uygun bulduğunu belirten Güneştutar şöyle konuştu: “Göcek, Fethiye, Hisarönü gibi yöreler yatçılığa çok yatkın. İçlerinde ufak ufak koylar barındırıyor. Bu nedenle yatçıların seyir rotalarının üzerinde yer alıyor. Bunun tmenin temelinde büyük yararlar olduğunu düşünüyorum. Bir barlar sokağı yaparsınız, onun yanında bir ev varsa ve bundan rahatsız olursa artık kendi sorunu. Çünkü bu iş için ayrılmış bir yer.”

Tamamen yasak olmaz

Genç yaşlı eğlenmek isteyen, müziği yüksek sesle dinleyip, bağırıp çağırmak isteyen bir kitlenin de bulunduğunu söyleyen Başkan Güneştutar, bu kişilerin böyle bir sefere edilmiş bölgede eğlenmelerinde yarar olduğunu vurguladı. Güneştutar şöyle devam etti: “Diğer tarafta da sakin sakin kitabını okuyan bir grup var. Aşırı gürültü yaratacak eylemlerin, belirli yerlerde olması doğru bir uygulama. Bodrum’un her yerini barlar sokağı yaparsanız, dinlenmek için gelenleri mağdur ederseniz. Tamamen yasaklayalım da kesinlikle olamaz..” “Mikonos Adası’nı herkesten arındırmaya kalkarsanız, Mikonos olmaktan çıkar” diyen Ercan Güneştutar, “Göcek bölgesinde 30-40 tekne bu tip faaliyet yapıyorsa, ufacık bir koyu gösterirseniz olmaz. İki koy gösterirsiniz” dedi.


Kaynak: hurriyet.com.tr / Umut ERDEM - ANKARA

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account