Varyap ve Emlak Konut GYO A.Ş.’nin ortaklaşa hayata geçirdiği, ödüllere doymayan proje Varyap Meridian, Ataşehir’e hareket katıyor.

Yazar:Editor
09.08.2012

 

Seçkin mağazaların hizmete girmesiyle yaşamın hız kazandığı Varyap Meridian’de B ve C Blok tamamlandı, evlerin anahtar teslimlerine başlandı.  

Site içindeki yüzme havuzları, peyzaj alanları, spor kompleksileri ve açılan mağazalarla hareketlenen Varyap Meridian’de hayat konforun zirvesine taşınıyor. Yapımı devam eden 58 katlı A Blok Grand Tower’ın da 2012 yılının sonunda tamamlanması bekleniyor. 

İstanbul'un tarihi yarımadasına ve siluetine gönderme yapan eşsiz tasarımı, teknolojik alt ve üst yapısı ile şehrin en seçkin gayrimenkul projesi olan Varyap Meridian, sakinlerine ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor.

1. Etap anahtar teslimlerine Ocak 2012’de başlanan benzersiz projenin 2. Etabını oluşturan  B ve C Blok’taki daairelerinanahtar teslimleri sürüyor. 

İstanbul Ataşehir’de bulunan ve 2010 yılında Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri Yarışması’nda “Dünyanın En İyi Mimari Projesi” ödülünü alan Varyap Meridian’da prestijli markalar da yerlerini almaya başladı.

Macro Center, Nezih Kitabevi, Robert’s Coffee ve Bayram Bal Güzellik Salonu’nun yanı sıra eczane, kuru temizleme gibi mağazalar da site içinde hizmete girdi. Toplam 410.000 metrekarelik arazide yükselen Varyap Meridian’da yüksek rezidanslar, rezidans villalar ve ofis blokları bulunuyor.

İçerisinde 5 bloğun bulunduğu proje, sakinlerini hayatın merkezine davet ediyor. Varyap Meridian geniş lobileri, cafe, fitness salonu, sauna ve buhar odasından oluşan sosyal tesisleri, kapalı ve açık havuzları ile geniş rekreasyon alanlarını bir araya getiriyor.

Varyap Meridian’da binaların girişinde yer alan lobi alanları tüm ihtiyaçların giderilebilmesi ve keyifle zaman geçirilebilmesi üzere tasarlandığı için site sakinleri derbi maçlarını sosyal alanlarda  dev ekranda izleyebiliyor, yeni çıkan kitaplara göz atabiliyor, keyifli sohbetlerini sürdürebiliyor. Varyap Meridian’da ayrıca bisiklet park alanları, vale parking, araç yıkama hizmeti, dış cephe temizlik, ayarlanabilir merkezi sistem ısıtma ve soğutma imkanları da bulunuyor.

Türkiye’nin ilk yeşil projesi olma özelliğini taşıyan Varyap Meridian’da, tasarım aşamasında alınan önlemler, çevreci malzeme seçimi, atık yönetimi, elektriğin bir kısmının rüzgar ve güneş enerjisinden üretilmesiyle sağlan enerji ve su tasarrufu, site sakinleri için yüksek konforu ve minimum tüketim maliyetini bir araya getiriyor. Varyap Meridian’ın tüm bloklarındaki evlerin anahtar tesliminin 2012 sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account