GROHE, Çin’deki ürün korsanlığına bir darbe daha indirdi

Editör
09.08.2012

 

Sıhhi  tesisatlar üreticisi GROHE, Çin’de taklitçilere karşı açtığı davayı kazanırken Orta Doğu’da da benzer vakalara karşı ürün taklitçiliğine karşı mücadelesi sürdürüyor

Fikri mülkiyetin korunması, markalı ürünlerin yenilikçi ve yaratıcı üreticilerinin sürekli başarısında anahtar rol oynadığına inanan dünyanın en seçkin sihhi tesisat üreticisi GROHE, dünyanın çeşitli ülkelerinde  yerel mercilerle yakın işbirliği içinde hareket ederek ürün korsanlık ve taklitçiliğiyle kararlı mücadelesini sürdürüyor. 

GROHE, Çin’in Ningbo bölgesinde güvenlik güçleriyle işbirliği içinde marka ihlalinde bulunan birçok yerel  üreticiye yapılan baskınlar sonucu açılan davalar sonuçlandı.

GROHE’nin GROHE Rainshower® ikonunu ve GROHE Rainshower Eco® el duşlarını neredeyse aynen kopyaladığı için dava edilen yerel şirket karşısında açtığı davayı kazandı ve ardından karar temyizde de onaylandı. 

Halkın Bilgilendirilmesi

GROHE ayrıca, ürün korsanlığıyla mücadelesindeki kararlılığını halka anlatmak ve halktan destek alabilmek için Çin gazetelerine bir  de ilan verdi. Bu savaşın sadece tek tek üreticilerin fikri mülkiyetlerinin korunmasıyla ilgili olmadığı, taklitçiliğin her yıl dünya ekonomisine milyarlarca dolara mal olduğu ve binlerce iş kaybına neden olduğu gerçeğinden yola çıkan GROHE, müşterilerini, genelde düşük kaliteli olan ve hatta emniyet ve sağlık riskleri oluşturabilecek kaçak ürünlere karşı korumak konusunda da kararlığını sürdürüyor. 

Ürün korsanlığı Çin’in yanı sıra Ortadoğu’da da son derece yaygın olması nedeniyle GROHE, her iki bölgede de taklitçiliğe karşı proaktif olarak çalışıyor ve girişimleriyle bu tür vakalara açıklık getirilmesine katkı sağlıyor.

Avrupa’nın tek marka altındaki en büyük ve dünyanın lider sıhhi tesisat sağlayıcısı olarak, GROHE müşterilerini korumak ve ürün taklitçiliğiyle mücadelesinde sektör lideri olmak konusunda kararlılığını sürdürüyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account