AVM Endeksi’nin 6 aylık değerlendirmesiyle birlikte bu yıl ikincisi yapılan İstanbul Shopping Fest sonuçları hakkında da bilgi verildi.

Yazar:Editor
08.08.2012

 

AYD Başkanı Hakan Kodal ev sahipliğinde, Başkan Yardımcısı Hulusi Belgü ve bazı Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla, AYD merkezi’nde 07.08.2012 Salı günü gerçekleştirilen “ 2012 Birinci Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı” nda Türkiye’nin ve Bölgenin genel ekonomisi içinde AVM yatırımları ve Organize Perakende sektörünün genel değerlendirmesi yapıldı; ayrıca her ay yapılan AVM Endeksi’nin 6 aylık değerlendirmesiyle birlikte bu yıl ikincisi yapılan İstanbul Shopping Fest sonuçları hakkında da bilgi verildi.  

AVM Endeksi ve Databank 1. Yarıyıl Değerlendirmesiyle ilgili olarak AYD Başkanı Hakan Kodal; “ Bu yıl cirolar iyi gidiyor. Ayrıca, ikincisini Haziran ayında gerçekleştirdiğimiz İstanbul Shopping Fest’in de önemli katkısıyla AVM cirolarında Haziran ayında önemli artışlar oldu; 2012 Birinci Yarıyıl’da  AVM ciroları; 23 milyar TL. olarak gerçekleşti.

2012 için hedeflediğimiz 48 milyar TL. ciro rakamlarını aşacağımıza eminiz. Ayrıca Türkiye genelinde AVM sayısı 300’ü aşarak 309’a ulaştı.Sektörde  büyümenin devam etmesine rağmen metrekare verimliliklerinin yükselmesi; doğru AVM yatırımlarının yatırımcıya kazandırmaya devam ettiğini teyit ediyor” dedi. 

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account