Boyanın Ustası Düfa paintistanbul 2012’de

Editör
07.08.2012

 

Boya Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl 13-15 Eylül tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen paintistanbul 2012’nin ana sponsoru olan Düfa boya, fuarda yeni teknolojilerini ve ürünlerini tanıtacak. 

Boyanın ustası Düfa’nın da 240 metrekarelik standı ile yer aldığı paintistanbul 2012 fuar ve kongre kapsamında boya, vernik, yapıştırıcılar, yeni hammaddeler ve yardımcı maddeler, yalıtım malzemeleri ve yapı kimyasalları alanındaki yenilikler ve teknolojiler sunulacak. Ayrıca yasal düzenlemeler, test ve analiz yöntemleri ile sanayide boya uygulama yöntemleri gibi sektörel konular da ele alınacak.

Üstün Alman teknolojisi kullanılarak, el değmeden ve bilgisayar kontrolünde üretim yapan Düfa hastaneleri, çocuk odalarını ve konutları renklendiren çevre ve insan sağlığına duyarlı su bazlı ürünlerini fuarda sunmaya hazırlanıyor.

Ayrıca, 15 Eylül 2012 tarihinde düzenlenecek paintistanbul 2012 Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Kongresi’nde Düfa Thermal Isı Yalıtımı Ürün Yöneticisi Ertan Şafak “Düfa Thermal” sunumu gerçekleştirecek. 

Türkiye boya sektörü, Avrupa pazarında 6. sırada 

paintistanbul 2012’nin, tüm dünya da ticari cazibe merkezi olarak kabul edilen İstanbul'da, Türk firmalarını dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılarla buluşturarak sektörün gelişimine katkı sağladığını belirten Kayalar Kimya CEO’su Ersin Kayalar, “Türk boya sanayisi, son 10 yıllık dönemde ülkemizin genel ekonomik yapısı ile birlikte önemli bir gelişim sürecinden geçiyor.

Sektörümüz, Avrupa genelindeki 6. büyük boya üreticisi olmasının yanı sıra, giderek artan üretimi ve teknolojik alt yapısı ile kendi bölgesinde uluslararası boyutlu sektörel bir güç olma hedefi doğrultusunda ilerliyor” dedi. 

Boya sektöründeki istihdam konusuna da değinen Ersin Kayalar “Sektör ayrıca direkt ve dolaylı istihdamla birlikte 200 bin kişilik iş gücü alanını kapsamaktadır.

Önümüzdeki dönemde ihracatçı yapının daha da önem kazanacağını düşünüyoruz. Boya sektöründe giderek artan teknolojik yatırımlar sonucu AR-GE yatırımları da önem kazanmakta ve toplam kalite anlayışı ile bütünleşmektedir” diye belirtti. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account