E.C.A., Mina Serisi ile tasarımda minimalist bir yaklaşım benimseyerek

Yazar:Editor
07.08.2012

 

Estetik, kullanışlı ve yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan, doğaya dost çözümler öneriyor. Mina Serisi, banyo, duş, eviye ve lavabo bataryalarında sade formlardan yola çıkarak, enerji tasarrufu sağlayan, uyumlu ve kullanışlı tasarımlar sunuyor.

Mina Serisi, kombi, şofben gibi su ısıtma sistemlerini tetikleyerek enerji israfı yaratan bataryaların aksine, suyu soğukta akıtarak maksimum su ve enerji tasarrufu sağlıyor.

Dolayısıyla, özellikle lavobo ve eviye gibi suyun kısa süreli kullanıldığı bölümlerde, kullanılmayacak olduğu halde suyu ısıtmak için boşa enerji sarfedilmemiş oluyor.

İç mekan dekorasyonunda, 20. yüzyılın sonlarından itibaren öne çıkan minimalist anlayış, E.C.A. Mina Serisi ile yeni bir boyut kazanıyor. Seri, yön değiştirici gibi zorunlu tasarım öğelerini, tek parça gövdelere entegre ederek, fonksiyonel tasarımda yeni bir pencere açıyor.

E.C.A. Mina Serisi, modern, dinamik ve kullanışlı musluk çözümleri arayanlar için, tasarım değeri yüksek, enerji kaynaklarını verimli ve etkin biçimde değerlendiren alternatifler yaratıyor.

Minimum ölçülerde tasarlanmış Mina Serisi, ham madde ve alan tasarrufu da sağlıyor. Tüm bu özellikleriyle Mina Serisi, yeşil binalar için ideal alternatifler arasında yer alıyor. 

Mina Serisi’nde, kol ve gövdenin birbirine çok yakın tasarlandığı lavabo bataryası ve tek parça olarak tasarlanan eviye bataryası, soğukta çalışma ve enerji tasarrufu özellikleri ile öne çıkıyor.

Mina, yön değiştirici parça yer almaksızın su çıkışını sola çevirerek, suyun banyo bataryasından duş bataryasına çevirilmesi özelliğiyle, banyolarda kullanıcıya daha çok alan ve konfor sağlıyor.

Serinin banyo bataryasında bulunan “cool touch” özelliği sayesinde, sıcak su kullanılırken batarya ısınmıyor. Böylece bataryaya dokunulduğunda cildin yanması engelleniyor ve bu özelliği vurgulayan açma kapama kolu sol tarafta yer alıyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account