Sağlam, zamana dayanıklı ve yaşanabilir konutların markası Turyapı'dan şehir içinde doğal yaşam merkezleri

Yazar:Editor
02.08.2012

 

Güvenilir konutların markası Turyapı, İstanbul'da Forasta Sarıyer, Zonguldak'ta Ilıksu Yaşamkent projeleriyle şehir içinde doğal yaşam ayrıcalığı sunuyor. Geleceğin yaşam merkezleri olarak öne çıkan her iki proje, modern yaşamın tüm gereksinimlerine ev sahipliği yapıyor.

1999 depreminde ağır hasar gören İzmit'te inşa ettiği Yuvam Akarca Konutları'nın hiçbir hasar görmemesiyle sağlamlık ve kalitesini kanıtlayan Turyapı, Sarıyer'in en doğal ortamında hayata geçirdiği Foresta Sarıyer ve Zonguldak Kozlu'da temellerini attığı Ilıksu Yaşamkent projeleriyle her iki şehirde gerçek doğal yaşam tarzına öncülük ediyor.

El değmemiş bir doğa, modern bir hayat

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü'ne komşu konumu ve Belgrad Ormanı, Rumeli Kavağı, Kilyos, Gümüşdere ve Kısırkaya plajlarına yakınlığının yanı sıra bölgenin sağlam, şık ve prestijli yaşam merkezi olarak öne çıkan Foresta Sarıyer, sakinlerine doğal bir ortamın keyfini yaşatmaya hazırlanıyor. 

İstanbul'da betona yenilmemiş ve insan eli en az değmiş en doğal ortamında yer alan Foresta Sarıyer, unutulmaya yüz tutmuş doğal bir yaşam tarzını yeniden hayata katıyor. Yaşam alanı içinde yer alan özel açık yüzme havuzları, güneşlenme alanları, doğal yürüyüş ve koşu parkuru gibi imkanlar günün stresini atma ve spor yapma olanağı sağlıyor.

Doğa ile içiçe konforlu bir yaşam merkezi olan Foresta Sarıyer'de yer alan konutlar Çınar, Sedir, Defne, Ardıç ve Ladin adlarını taşıyor. Daire tiplerinde ise tercih edilen yaşam tarzına göre stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri sunuluyor. Tüm bloklarda çatı dubleksi bulunan Foresta Sarıyer'de geniş ufuklu teras keyfi de yer alıyor.

Bununla birlikte, İstanbul ölçeğinde 3. derecede deprem bölgesinde yer alan ve jeolojik açıdan çok sağlam bir zemin üzerinde bulunan Foresta Sarıyer, Turyapı kalitesiyle depreme karşı 'çifte güvenlik' avantajı sağlıyor.

Bütün yollar Foresta Sarıyer'e çıkıyor

Karayolu, demiryolu ve deniz yolu ulaşımı Foresta Sarıyer'e en elverişli konumlarda yer alıyor. Yeni hizmete giren Çayırbaşı Tüneli ile Foresta Sarıyer'in Maslak'a ve Rumeli Feneri'ne olan mesafesi sadece 10 dakika. Metroya, Şehir Hatları'na ve İDO Sarıyer İskelesi'ne ise beş dakika mesafede bulunuyor.

Hayat dışarıda doğal, içeride konforlu

Yüksek standartlara sahip sağlam ve kaliteli konut üretiminin önde gelen markası Turyapı, Zonguldak Kozlu'da hayata geçirdiği Ilıksu Yaşamkent projesinde de lüks ve konforu doğal yaşamla buluşturuyor. Konforu ve lüksüyle bölgede bir başka örneği olmayan Ilıksu Yaşamkent, Zonguldak'ta kentsel dönüşümün en çarpıcı örneklerinden biri olarak öne çıkıyor.  

Kent merkezine sadece 13 kilometre uzakta, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin yanında, deniz ve ormanla içiçe yeni bir yaşam tarzının adı olan Ilıksu Yaşamkent, sakinlerini Batı Karadeniz'de benzeri olmayan yeni bir yaşama davet ediyor.

Oksijeni bol, dört mevsim dört ayrı renge dönüşen kestane, meşe, gürgen, palamut, kayın ağaçlarıyla çevrili orman bölgesinde sakin ve huzurlu bir yaşam sunan Ilıksu Yaşamkent'te bir yaşam merkezinde olması gereken her türlü lüks ve konfor yer alıyor. 

Yeni trendlere uygun, ferah ve geniş 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 dairelerin yanı sıra Ilıksu Yaşamkent'te 3+1, 4+1 ve 5+1 geniş villa daire seçenekleri de yer alıyor. 

Dairelerde Schindler, Vitra, Artema gibi markalar boy gösteriyor. Çocuk oyun alanlarından yüzme havuzuna, iki katlı kapalı otoparktan göz alıcı peyzaj düzenlemesi ve restoran ile spor merkezi gibi birçok imkanı barındıran sosyal tesislere kadar modern yaşamın tüm olanakları Ilıksu Yaşamkent'te bir arada bulunuyor.

Yüksek teknoloji eseri

En şiddetli olası depreme dayanıklı radye temel ve yüksek tünel kalıp teknolojisiyle inşa edilen Ilıksu Yaşamkent'te bütün duvarlar taşıyıcı görevi görüyor.

Bununla birlikte, Zonguldak'ta doğalgaz sistemiyle yapılan öncü bir proje olarak da öne çıkan Ilıksu Yaşamkent, gerek tabiatın tüm renklerini barındıran doğal bir ortamda yer alması gerekse konut çevresinin özel peyzaj mimarisiyle standart betonarme yapı anlayışının dışında huzurlu bir hayat sunuyor. 

Foresta Sarıyer ve Ilıksu Yaşamkent projeleriyle dünyanın yeni konut trendleri arasında yer alan 'doğal yaşama' Türkiye'de öncülük ettiklerini belirten Turyapı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Turpçu, her iki projenin yatırım açısından da büyük avantajlar sunduğunun altını çiziyor. 

 Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account