Çatılarda Onduvilla 3 D ile Yeni Dalgayı Yakalayın

Yazar:Editor
02.08.2012

 

Türkiye’nin lider çatı yalıtım sistemleri üreticisi Onduline Avrasya, çatı kaplamasına 2005 yılında kazandırdığı Onduvilla bitüm esaslı kiremit malzemesini yenileyerek  inşaat sektörünün hizmetine yeni yüzüyle sundu. Çevreci özellikleri ile de dikkat çeken yeni Onduvilla, 10 yıl su geçirimsizlik garantisine de sahip.

Çatı kaplamasında dünyanın en hafif malzemelerinden biri olan Onduvilla metrekarede sadece 4 kilogramlık bir yük meydana getirirken, kolay montajı ve işçilik maliyetlerinin düşüklüğü ile de büyük tasarruf sağlıyor. Hafifliği ve boyutlarıyla benzerlerinden ayrılan Onduvilla nakliyede olduğu kadar şantiye içi taşımalarda da büyük kolaylık getiriyor.

Onduline Avrasya tarafından üretilen ve dalgalı görünümüyle  “klasik çatı kaplama ” anlayışını bütünüyle değiştirecek olan 3 boyutlu efekti veren yeni renkleriyle Onduvilla, Akdeniz toprak kiremitlerinin gölge efekti ve derinliğine daha da yaklaşmış oluyor.

Bunun yanısıra ürün ile aynı malzemeden yapılan yeni aksesuarlarıyla Onduvilla tam bir çatı sistemi bütünü olarak kullanıcının hizmetine sunuluyor. 

Onduvilla sistemi ayrıca ısı ve ses yalıtımında üstün nitelikleriyle öne çıkıyor. Özel bir altyapı uygulaması gerektirmeyen Onduvilla, aralıklı döşenmiş kaplama tahtası , beton, OSB ya da çelik aşıklar üzerine rahatlıkla  uygulanabiliyor.

Bir paket Onduvilla ile net 3,1 m2’lik alan kaplanabilirken, oluk tepelerine çakılan monoblok plastik başlıklı su geçirimsiz çiviler ile sistem ahşap alt yapılara uygulanabiliyor.  

Rüzgar gibi dış etkenlere dayanıklılığı ve güvenlik özellikleriyle 3D yeni Onduvilla, çatılarda üstün nitelikli sistem kurmak isteyenler için en ideal çatı kaplama malzemesini sunuyor.

106 cm en, 40 cm boya sahip olan yeni Onduvilla 3 mm’lik kalınlıkta. 40 mm’lik oluk yüksekliği bulunan 3D Onduvilla’nın gölgeli kırmızı, gölgeli yeşil ve gölgeli kahverengi renkleri bulunuyor.

Yeni Onduvilla çatı sistemi , su geçirimsizliği ile sıcak ve soğuk hava şartlarına göre dizayn edildi. Esnek yapısı nedeniyle don olayının yaşandığı bölgelerde de rahatça kullanılabilen Onduvilla, çatlamıyor ve pullanıp dökülmüyor. 

Çevrecilikte Yüksek Standart

Onduvilla çatı kaplama sistemi uluslararası çevre ve sürdürebilirlik standartlarını karşılama gerekliliklerini de en üst düzeyde yerine getiren niteliklere sahip bir ürün.

Onduvilla, renklendirilmesinde doğal pigmentler kullanılması, asbest içermemesi, geri dönüştürülmüş malzeme kullanılması ve ekolojik yaşam döngüsü perfermansına sahip olması ile çevreci özelliklerini ortaya koyuyor.

10 yıl su geçirimsizlik garantisinin yanında, her çatı altyapısına  uygunluğu, detaylara çözüm bulması ile birlikte doğal ve estetik bir görünüme sahip olan Onduvilla bir dizi avantajı kullanıcılarına sunuyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account