İlk 500 İhracatçı Arasında Hızlı Yükselişini Sürdürüyor

Editör
30.07.2012

 

Avrupa ve Amerika’ya yaptığı ankastre ürün ihracatı ile Silverline, başarılarını pekiştirmeye devam ediyor. Silverline, aldığı pek çok ödülün yanı sıra, 2011 yılında da ilk 500 ihracatçı firma arasında 436. sırada yer alarak başarı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından belirlenen ve Türkiye’nin en büyük 1000 ihracatçı firmasının açıklandığı TİM 2011 yılı araştırmasına göre, ankastre üretimi gerçekleştiren Silverline, ilk 500 firma arasındaki yükselişini sürdürüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Silverline CEO’su Mustafa Laçin, 1994 yılında kurulan Silverline’ın tasarım ve üst düzey teknolojinin birleşimi ile markalaştığını ve kısa bir süre içinde, dünyada ve Türkiye’de önemli bir büyüme trendi yakaladıklarını söyledi. Mustafa Laçin konuşmasında, Silverline’ın bugün dünyada 60’a yakın ülkede mutfaklara girdiğini, Türkiye’de ise 10 yılda pazarın yüzde 10’unu aldığını açıkladı.

Silverline'ın yurtiçi pazarlar yerine önceliği yurtdışı pazarlarına verdiğini ve zor olanı başardığını ifade eden Mustafa Laçin, Silverline'ın başarı hikayesinde, ihracatın büyük önem taşıdığını vurguladı.

Laçin, “İngiltere'den Avustralya'ya, Amerika’dan Rusya'ya dünyanın dört bir yanında mutfaklarda Silverline ürünleri kullanılıyor. Bugün 60'a yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. 2015’te bu sayıyı 100’e ulaştırmayı ve uluslararası pazarda etkinliğimizi daha da artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

2011 yılına ait iç ve dış pazarlardaki satışları ile 2012 hedefleri hakkında da bilgi veren Laçin, 2011 yılında yurtiçinde 42, yurtdışında 43 milyon dolarlık satış yaptıklarını; 2012’de yurtdışı satışlarını 50 milyon dolara ulaştırmayı ve yüzde 15 oranında büyümeyi hedeflediklerini belirtti.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account