Sektörel Fuarcılık tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenecek

Editör
30.07.2012

 

Sektörel Fuarcılık tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenecek olan ICCI 2012 – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 25-26-27 Nisan 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Fuar, kongre ve ikili iş görüşmelerini (B2B) tek çatı altında toplayarak, enerji sektörünün en önemli paylaşım platformu olan ICCI, bu sene ikinci kez enerjinin Oscar'larını "Enerji Oscar Ödülleri" töreniyle sahiplerine verecek.

Enerji alanında özverili çalışmaları teşvik etmek amacıyla, geçtiğimiz yıl ICCI 2011 kapsamında Türkiye'de ilk defa sahiplerini bulanEnerji'nin Oscar'ları, 26 Eylül 2012 tarihinde JW Marriot Hotel Ankara'da yapılacak muhteşem bir törenle ikinci kez sahiplerine ulaşacak.

Türkiye'de ve dünyada en önemli gündem maddelerinden biri haline dönüşen enerji sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla verilen Enerji Oscar'ları, ileri vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etme amacı taşıyor.

Geçtiğimiz sene farklı kategorilerde 64 ayrı ödülü sahiplerine kavuşturan Enerji Oscar'ları, Enerji Oscar Ödülleri 2011 kapsamında bu sene iki kategoride verilerek, enerji santralleri projelerini onurlandıracak.

Özellikle yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemek amacıyla da verilen Enerji Oscar'ları, bu sene Yenilenebilir Santral kategorisinde; Rüzgar, Hidroelektrik, Jeotermal, Biyokütle ve Atık ile Güneş alanında yapılan yatırımların en iyilerini onurlandıracak. Yarışmanın bir diğer kategorisi olan Termik Santral'de ise, Doğalgaz, Kömür ve Atık Isı projeleri yarışacak.

Başvurular enerji oscar ödülleri jüri üyeleri tarafından ölçülebilir kriterlere verilecek puanlama sistemi ile değerlendirilip, her kategoride en yüksek puanı alan santrale ödül verilecektir.

ICCI 2012 - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı'nın ardından, 26 Eylül 2012 tarihinde düzenlenecek törene, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, EPDK Başkanı, TBMM Enerji ve Çevre Komisyonu Başkanları, ICCI Organizasyon Komitesi Başkanı gibi kamu üst düzey yetkilileri ile çok sayıda akademik ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve enerji sektörünün önde gelen profesyonelleri katılacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account