Beton 2013 Kongresi Prof. Dr. Süheyl Akman adına düzenlenecek

Editör
30.07.2012

 

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenen ‘‘Beton 2013 Hazır Beton Kongresi ve Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’’ hazır beton, agrega ve inşaat sektörlerini İstanbul’da beşinci kez buluşturacak. 

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenen “Beton 2013 Hazır Beton Kongresi” 21-23 Şubat 2013 tarihleri arasında İstanbul Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak.

Beşincisi yapılacak olan Kongre, bugüne kadar yaptığı akademik çalışmalarla, kongre organizasyonlarıyla, kitap ve makaleleriyle hazır beton sektörüne değerli katkılar sunan Prof. Dr. Süheyl Akman adına düzenleniyor.

Beton 2013 Hazır Beton Kongresi, beton ve betonu oluşturan malzemeler konusunda yapılacak yeni çalışmaları teşvik etmeyi, sergilemeyi, desteklemeyi ve nihayetinde paylaşmayı amaçlıyor.

Kongre tüm hazır beton üreticilerini, resmi kurumları, belediye mensupları, mühendisleri, mimarları, kalfaları, öğrencileri, makine ve tüm malzeme tedarikçilerini geniş bir platformda buluşturacak.

Kongre’de belirli konularda çağrılı konuşmalara ve diğer bildiri sunumlarına yer verilecek. 21 ve 22 Şubat 2013 tarihlerinde çağrılı bildiler sunulurken, 23 Şubat 2013 tarihinde Kongreye gelen diğer bildirilere yer verilecek.

Kongre’ye gelecek bildiriler “Beton’da Yeni Gelişmeler” temasına uygun olacak. 1 Eylül 2012’ye kadar 200 kelimeye kadar bildiri özetlerinin gönderilmesi, tam metinlerin ise en geç 1 Ocak 2013’de teslim edilmesi gerekiyor.

15 maddelik Çağrılı Bildiri Konuları ise şöyle; Kendiliğinden Yerleşen Betonlar, Betonun Durabilitesi, Lif Donatı Çimento Esaslı Kompozitler, Yol ve Havaalanı Betonları, Çimento Esaslı Malzemelerin İç Yapısı, Özel Betonlar, Mineral Katkılar, Kimyasal Katkılar, Yeni Beton Uygulamaları, Betonarme Korozyonu, Sertleşen Beton Özelikleri, Mimari Beton Uygulamaları, Çimento ile İlgili Temel Bilgiler, Betonda Nitelik Denetimi, Antik Beton Tasarımı ve Uygulamaları.

Beton 2013 Fuarı Sektörlerimizi Beşinci Kez İstanbul’da Buluşturuyor

Türkiye Hazır Beton Birliği ve Kalite Fuarcılık tarafından Kongreye paralel olarak, “Beton 2013 Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı” düzenlenecek.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 21-24 Şubat 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Beton 2013 Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’nda inşaat, hazır beton, agrega sektörleri ile ilgili son teknolojik ürünler, araç, makine ve ekipmanlar, hizmet ve donanımlar sergilenecek. Fuar, hazır beton sektörüyle ilgili herkesin buluştuğu bir platform olacak.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Fuar’a katılımcılar son teknoloji ile ürettikleri ürünlerini ziyaretçilere sunacak. Fuara hazır beton ve çimento ekipmanlarının yanında beton santralleri, iş makineleri, kamyon ve çekiciler, transmikserler, pompalar, kalıp sistemleri, vinçler, çeşitli beton kimyasalları, otomasyon sistemleri, lastik ve akaryakıt ürünleri, sektörel makineler başta olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi beton ve agrega üreticilerine ve inşaat yapımcılarına sunulacak.

Fuar, ekonominin lokomotifi olan inşaat ve onun en temel kollarından olan hazır beton ve ilgili sektörlerinden birçok firmayı aynı çatı altında buluşturacak.

Toplam 30.000 m² açık ve kapalı alanda yapılacak olan Fuarı önceki yıllarda olduğu gibi Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu’dan çok sayıda profesyonel katılımcı ziyaret edecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account