Yazar-Psikolog Doğan Cüceloğlu: "Anadolu'dan çıkmış bir markanın çalışanına biz bilinciyle eğitim vermesi ilham verici"

Editör
24.07.2012

 

Yazar-Psikolog Doğan Cüceloğlu, mobilya bileşenleri sektöründe faaliyet gösteren ve sektörünün en modern tesislerinden birine sahip olan  AGT’nin çalışanlarına “İşyerinde Duygusal Sermaye Yönetimi” konulu bir eğitim verdi. 

Çalışan mutluluğuna yatırım yaparak, 2000 yılından bu yana 50 kat büyüyen AGT, çalışanlarına yönelik eğitim çalışmalarına devam ediyor. Yazar-Psikolog Doğan Cüceloğlu’nun “İşyerinde Duygusal Sermaye Yönetimi” konulu eğitime 40’a yakın AGT yöneticisi katıldı. Duygusal Sermaye kavramının firma içinde daha da yaygınlaşması amacıyla gerçekleştirilen eğitimde konuşan Doğan Cüceloğlu, “Anadolu’dan çıkan bir markanın biz bilinciyle personeline eğitim vermesi ilham verici” dedi.

Mobilya sektörüne yarı mamul üreten ve Antalya Organize Sanayii Bölgesi’nin en büyük sanayi kuruluşu olan AGT’nin takım ruhunu, kurum kültürünü ve kurum içi iletişimini güçlendirmek amacıyla düzenlediği eğitimin bu yılki konusu: İş Yerinde Duygusal Sermaye Yönetimi oldu. AGT’nin CEO’su ve Duygusal Sermaye kitabının yazarı Mehmet Semih Söylemez, “Çalışan mutluluğuna yaptığımız yatırımları ve bu süreçte örgütsel biçimde hareket etmeyi sadece kurum içi bir rol değil, hayatın kendisi için de bir alışkanlık yaratmak adına gerçekleştiriyoruz.

‘Biz’ bilincinin altını çizerek tüm çalışanlarımıza takım çalışması eğitimleri veriyor, yönetim becelerinin gelişmesi için çeşitli programlar uyguluyor ve bünyemizde yer alan şirket psikoloğumuzla birlikte Ana-Baba okulu açarak, çalışanlarımızı ve eşlerini aile içi çocuk eğitim programıyla bilinçli ebeveynler olmaya davet ediyoruz” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account