Güral Sapanca 7’inci kalite belgesini alarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

Editör
20.07.2012

 

Muhteşem bir doğa içinde yer alan tesisiyle yeşil tutkunlarının favori adreslerinden biri olan NG Güral Sapanca Wellness & Convention, “Greening Hotels” sertifikasını alarak doğa dostu bir otel olduğunu tescilledi. Bu belgeyle tüm operasyonunu doğayı koruyan uygulamalarla şekillendirdiğini gösteren Güral Sapanca, aynı zamanda 7 kalite belgesine sahip Türkiye’nin tek 5 yıldızlı oteli oldu. 

Üstün hizmet kalitesi, donanımlı personeli ve fiziki koşullarına yaptığı yatırımlarla 7’inci kalite belgesini de almaya hak kazanan Güral Sapanca Wellness & Convention, Türkiye’de 7 farklı kalite belgesine sahip tek 5 yıldızlı otel oldu.

TS EN ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Standardı belgesine de sahip olan Güral Sapanca son olarak çevreyi koruyan uygulamaların tescili için TUROB tarafından verilen “Greening Hotels – Yeşillenen Oteller” sertifikasını aldı.

Güral Sapanca, bundan böyle ormanlarla çevrili muhteşem doğasının ve üstün hizmet kalitesinin yanında, çevreyi koruyan uygulamalarıyla da konuşuluyor olacak. 

Enerji, su, iç hava kalitesi, atık geri dönüşümü gibi doğanın korunması için gerekli tüm kriterleri yerine getiren Güral Sapanca, dünyanın en büyük akreditasyon firmalarından biri olan Bureau Veritas tarafından detaylı bir şekilde denetlenerek bu belgeyi almaya hak kazandı. TUROB (Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği) tarafından gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla başlatılan “Greening Hotels - Yeşillenen Oteller” sertifikasyonuyla, turizm sektöründe çevreci uygulamaları yaygınlaştırmak ve çevreyi koruyan otelleri denetim ve sertifika yoluyla ayrıştırmak hedefleniyor.

Güral Sapanca, 7 kalite belgesine sahip Türkiye’nin tek 5 yıldızlı oteli Güral Sapanca’nın kalite yolculuğunda kısa bir süre içerisinde almaya hak kazandığı belgeler şu şekilde sıralanıyor:

·         TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı

·         TS EN ISO 22000:2006 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı 

·         TS 18001:2004 İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı

·         TS EN ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Standardı

·         TS EN ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti-Müşteri Şikayetlerinin Ele Alma Yönetim Sistemi Standardı

·         Bugün Türkiye’de sadece 3 otelde bulunan Euroespa Wellness belgesi

·         TUROB tarafından Greening Hotels (Yeşillenen Oteller) belgesi

Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account