Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi Marshall ile renkleniyor

Editör
20.07.2012

 

“Renklendir Hayatı” sloganıyla insanların hayatına renk katan AkzoNobel Marshall, ÇEKÜL Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı ile Kadıköy Belediyesi öncülüğünde yürütülen  “Rasimpaşa-Yeldeğirmeni Mahalle Yenileme Projesi”ni destekliyor.

Renk Hareketi’ni, geçtiğimiz yıl, Yeldeğirmeni Mahallesi’ne taşıyan AkzoNobel Marshall, şimdi de Kadıköy’ün bir diğer tarihi semti olan Rasimpaşa’ya götürdü. AkzoNobel Marshall, mahallenin yenilenme çalışmaları için yaklaşık 50 bin m²’lik alanın boyalarını temin etti.

“Renklendir Hayatı” sloganı ve yenilen logosuyla daha da renklenen, kurumsal kimliği ile insanların hayatına renk katmaya devam eden AkzoNobel Marshall, Renk Hareketi’ni Rasimpaşa Mahallesi’ne taşıdı. 

AkzoNobel Marshall, ÇEKÜL Vakfı ile Kadıköy Belediyesi işbirliğinde yürütülen Rasimpaşa ve Yeldeğirmeni Mahalleleri’nin kentsel koruma alanı içinde sürdürülebilir canlanmasının sağlanmasını amaçlayan, entegre bir kentsel canlandırma projesi olan “Rasimpaşa-Yeldeğirmeni Mahalle Yenileme Projesi”ni, geçtiğimiz yıldan bu yana destekledi.

AkzoNobel Marshall, Renk Hareketi ile proje kapsamında tüm Rasimpaşa Mahallesi’nin yenilenme çalışmaları için yaklaşık 50 bin m²’lik alanın boyalarını sağladı.

Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti: “Yeldeğirmeni ve Rasimpaşa Mahallesi Yenileme Projesi’nin çıkış noktasında, önümüzdeki on yıl içinde hayata geçmesi gündemde olan Haydarpaşa, Kadıköy- Üsküdar aksı, Marmaray bağlantıları gibi projelerin, bölgede halihazırda yıpranmış kent dokusuna getireceği tahribatı engellemek yatıyor.

Kent içindeki konumu değişmekte olan bölgenin rant alanına dönüşmemesi, soylulaşmaya maruz kalmaması ve mevcut sosyal dokunun zarara uğramaması için bugünden harekete geçilerek, alanın kendi kendini dönüştürme kapasitesinin ortaya çıkartılması gerekiyor.

Bu noktadan hareketle belediyemizin ÇEKÜL Vakfı işbirliği ile sürdürdüğü proje kapsamında dokuya çok küçük müdahaleler yapılarak, büyük bir dönüşümün gerçekleştirilmesinin mümkün olduğunu göstermekteyiz.

Bu açıdan projemiz, özellikle günümüzde yenileme adı altında yapılan kentsel projelere alternatif bir model teşkil ediyor. AkzoNobel Marshall’a, projemize, Renk Hareketi ile renklilik ve canlılık getirdiği için teşekkür ederiz.” 

 “Rasimpaşa’yı hep birlikte renklendiriyor ve geleceğe taşıyoruz” 

Projeye destek vermekten gurur duyduklarını ifade eden AkzoNobel Marshall Pazarlama İletişim Müdürü Betül Değirmenci, “Kadıköy Belediyesi ve ÇEKÜL Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen Yenilenme Projesi kapsamında geçtiğimiz yıl, son derece önemli ve tarihi bir geçmişe sahip olan Yeldeğirmeni Sokağı’nda, altı apartmanı boyadık.

Şimdi de, tüm Rasimpaşa Mahallesi’nin yenilenme çalışmalarına, yaklaşık 50 bin m²’lik alanın boyalarının sağlanması ile destek oluyoruz. Renk Hareketi ile Kadıköy Belediyesi, Marshall Boya ailesi, çalışanları, bayileri, boya ustaları, gönüllüler, sokak sakinleri olarak hep beraber sokaktaki evleri boyuyor, hayatı yeniden renklendiriyoruz.

Bu sayede, yüzyıllardır nice güzel yaşanmışlıklar barındıran sokağın sadece çehresini değiştirmekle kalmayıp, bu sokakta yaşayan insanlara da ilham veriyoruz. Sahip olduğumuz değerlerin, tarihi ve kültürel mirasların rengarenk ve capcanlı anılar olarak, geleceğe aktarılması konusunda herkesi motive etmeye çalışıyoruz” dedi.  

AkzoNobel Marshall Renk Hareketi Rasimpaşa’yı renklerle gün ışığına çıkarıyor

AkzoNobel Marshall, geçen yıl Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi ile bölgede başlattığı Renk Hareketi’ni, bu yıl, adım adım tüm Rasimpaşa sokaklarına taşıyor. İstanbul’un bu en eski mahallesini renklerle gün ışığına çıkarıp, eski canlı günlerine dönmesini destekliyor.

Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi, bölgenin günümüze kadar gelen tarihi dokusu, kendine özgü mahalle kimliğinin korunması ve yaşatılması amacıyla ilhamını, yüzyıllardır Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’nda birikmiş eşsiz kokular, sesler ve renklerden alan Marshall Osmanlı Renkleri Dış Cephe Çarşılar Koleksiyonu ile renklendiriliyor.

AkzoNobel Marshall Renk Hareketi’ne, mahalle sakinleri, projeye destek veren 200’ü aşkın gönüllü, Marshall çalışanları ve Kadıköy Belediyesi temsilcileri de katılıyor. 

Renk Hareketi, 2012 boyunca devam ediyor

AkzoNobel Marshall’ın dünya çapında bir girişimi olan ve Türkiye’de 2010 yılından bu yana devam eden Renk Hareketi, herkese umut aşılıyor ve hayatı renklendirmek için cesaret veriyor.

Marshall Renk Hareketi, Temmuz 2011 tarihine kadar okullar, sokaklar, cadde ve binalarda gerçekleştirilen çeşitli boyama aktiviteleri ile Türkiye’nin dört bir yanına taşındı.

Ayrıca, Yıldız Sarayı, Kula Evleri, Kadıköy Yeldeğirmeni gibi tarihi mekanlar da Renk Hareketi kapsamında özgün bir şekilde renklendirildi. Proje, 2012 boyunca hem Türkiye hem de dünya çapında yerel yönetimler ve halkın katkı ve katılımları ile devam edecek. 

AkzoNobel Marshall hayatı renklendirmek için çalışıyor

Dünyanın en büyük küresel boya ve kaplamalar şirketi ve özel kimyasalların ana üreticisi olan AkzoNobel, dünya genelinde endüstri ve tüketicilere yenilikçi ürünler sunuyor.

Müşterileri için sürdürülebilir cevaplar geliştirmek konusunda iddialı olan AkzoNobel’in portföyünde, Dulux, Sikkens, International ve Eka gibi çok iyi bilinen markalar bulunuyor.

AkzoNobel, Türkiye’de de Marshall markası ile küresel teknoloji ve tecrübelerle geliştirilmiş ürün ve renk hizmetleri ile hayata renk katıyor. Genel merkezi, Amstredam Hollanda’da bulunan AkzoNobel, Global Fortune 500 Şirketleri arasında yer alıyor ve sürdürülebilirlik alanında sürekli olarak lider konumda sınıflandırılıyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account