Çayırköy de inşa edilen Turkuaz Evlerinin hak sahipleri çekilen kura ile dairelerini belirledi

Yazar:Editor
19.07.2012

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut tarafından Çayırköy bölgesinde yaptırılan Turkuaz Evleri’nin daire belirleme kurası Yunus Emre Kültür Merkezi`nde çekildi.

Körfez 1. Noter Başkanı Metin Özdamgacı`nın gözetiminde çekilen kurada, projeden konut alanların hangi blok ve numaralı daireye sahip olacakları belirlendi. 

İLK KURALAR PROTOKOLDEN 

Kura çekiminde ilk dairelerin talihlilerini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Genel Sekreter Ersin Yazıcı,  Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Kemal Altunel ve Başkan Danışmanı Ömer Polat belirledi. 

GÜLE GÜLE OTURUN

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Güle güle, sağlıklı ve mutlu bir şekilde bu dairelerde oturmanızı temenni ediyorum.

Emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” dedi. Turkuaz Evleri’nin 2013 yılı içerisinde tamamlanmasının planlandığını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Ama biz teslimatı Eylül 2012’de yapacağız.

Çevre düzenlemesini tamamlamak üzereyiz. Ufak tefek eksiklikler olabilir. Bu eksiklikler bildirildiği takdirde en kısa sürede tamamlanacaktır” ifadelerini kullandı.

6 BİN DAİREYİ TESLİM ETTİK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kura çekilişinin herkese hayırlı, Uğurlu olması temennisinde bulundu. Herkesin başını sokabileceği bir ev hayal ettiğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, "Dile kolay şimdiye kadar 6 bin daireyi hemşerilerimize teslim ettik.

Kentsel dönüşümde büyük başarılara imza attık. Kentimizde konut sahibi olmak isteyip de olmayan kimse kalmasın istiyoruz. Bu yüzden özellikle sosyal konutlara önem veriyoruz." dedi.

KOCAELİ’NN TOKİ’Sİ KENT KONUT

Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün de Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibine teşekkür ettiğini söyledi. Aygün, “TOKİ Türkiye genelinde 500 bin konutu tamamlamıştır. Kocaeli’nin TOKİ’si de Kent Konut’tur” şeklinde konuştu.

Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat ise doğası ve temiz havasıyla Turkuaz Evleri’nde kaliteli bir yaşam sunduklarını belirtti. Kalafat, Çayırköy bölgesinde 445 kontu tamamladıklarını ve bölgede kont yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

4 BLOK 204 DAİRE

Kent Konut tarafından alt gelir grubuna yönelik olarak çeşitli ödeme kolaylıkları sağlanarak satışı yapılan Çayırköy-Turkuaz Evleri konutları 4 blok 204 daireden oluşuyor.

Proje içerisinde yeşil alanlar çocuk oyun grupları, dinlenme çardakları ve açık otopark yer alıyor. Proje içerisinde engelli vatandaşlar için toplam daire adedinin yüzde 10’unu oranında kontenjan ayrılırken daire tipleri 2+1 – 79 metrekare ve 1+1 – 56 metrekareden oluşuyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account