İzmir'in En Tasarruflu Şoförü Belirlendi

Editör
19.07.2012

 

Renault Trucks’ın Michelin desteği ile düzenlediği “En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda?” yarışmasının 4. ayağı, 5 Temmuz günü İzmir’de gerçekleştirilen final ile sona erdi.

26 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında İzmir ve civar beldelerden yarışmaya katılan toplam 51 lojistik firmasının seçtiği şoförler, Michelin X Energy SaverGreen lastik serisi donanımlı ve yüklü Renault Premium 460.19T Optidriver+ otomatik şanzıman çekici ve treyler ile yarıştılar.

Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax raporlarındaki yakıt tüketim değerlerine göre belirlenen, her günün birincileri 5 Temmuz günü yapılan final yarışına katılmaya hak kazandılar. 

Birinciye 6 adet, ikinciye 4 adet, üçüncüye 2 adet Michelin lastik hediye edilen yarışmada Burhan Saral, 52,1 kilometre hız, 19,8 litre yakıt tüketimi ve 34:36 dakikalık zaman değeriyle birinci gelirken;  

UM Lojistik’ten Vacit Yüksel, 52,3 kilometre ortalama hız, 20,7 litre yakıt tüketimi, 34:32 bitirme zamanı ile ikinci; 57,1 kilometre ortala hız, 21,6 litre yakıt tüketimi ve 31:37 bitirme zamanı ile de Ülger Yaya’dan Abdülhamit Erbay üçüncülüğü kazandı. 

Yarışmanın ardından gerçekleşen ödül törenine Renault Trucks Türkiye Filo Satış Müdürü Tolga Küçükyumuk, Michelin Lastikleri Ağır Vasıta Operasyon Direktörü Alpay Selçuk ve Arkas Otomotiv Genel Müdürü Orhan Genel katıldı. 

Renault Trucks Türkiye Filo Satış Müdürü Tolga Küçükyumuk, 51 yarışmacının çok iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirterek yarışmacıları tebrik etti ve yakıt tasarrufunda lider Renault Trucks'ın, uzman eğitmenler tarafından verilen Optifuel Eğitimi ile Infomax sürüş takip sisteminin araçların verimliliği ve yakıt tüketiminde kalıcı tasarruf sağlanmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Michelin Lastikleri Ağır Vasıta Operasyon Direktörü Alpay Selçuk en iyi yakıt performansı gösteren Renault Trucks ile işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Michelin’in temel hedeflerinden birinin kullanıcılarının ana masraf kalemi olan yakıt masraflarını düşürecek lastikler üretmek olduğunu ve yeni ürünleri olan X ENERGY SAVERGREEN lastikleri ile TÜVSUD organizasyonunun yaptığı karşılaştırmalı yakıt testine göre ana rakiplerinin ortalaması ile karşılaştırıldığında X ENERGY SAVERGREEN lastiklerinin 100 km’de 1,7 lt daha az yakıt tüketerek, tasarruf sağlandığını sözlerine ekledi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account