Bugüne kadar Anadolu yakasında birçok projeye imza atan Sur Yapı, Güneşli’deki ‘Corridor’ projesiyle Avrupa yakasına da geçiyor.

Editör
13.07.2012

 

Toplam 270 milyon lira yatırımla gerçekleştirilen Corridor, yaklaşık 78 bin metrekare inşaat alanı üzerinde 7 blokta 505 konut ve cadde mağazalarından oluşacak. Projenin ticaret alanıyla da yoğun talep görmesi bekleniyor. Yüzde 10 indirimle ön satışların başladığı Güneşli Corridor projesinde fiyatlar 156 bin TL ile 1 milyon 115 bin TL arasında değişiyor.

2014’te teslim edilecek

Sur Yapı’nın Corridor projesi stüdyodan 4+1’e kadar daire tipi seçeneği ve cadde mağazaları konseptinde projelendirilen alışveriş mağazaları, kafe, restoran ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor. Sur Yapı Corridor’da, değişik blok yapılarında 42 metrekare stüdyo daireden 337 metrekare 4+1 daireye kadar seçenekler bulunuyor.

Projede yaşam 2014 yılında başlayacak. Sur Yapı mimari grubu tarafından tasarlanan Corridor, Güneşli’de, yoğun ulaşım aksıyla dikkat çeken Yalçın Koreş ve Mimar Sinan Caddelerini birbirine bağlıyor.

İki katlı sosyal tesis

İki kata yayılan 1300 metrekare alana sahip sosyal tesisler spordan, yüzmeye, çocuklar için güvenli bir oyun alanından dinlenmeye kadar alternatif sunuyor.

Sosyal tesisler, açık ve kapalı havuz, dinlenme ve güneşlenme alanları, kafeterya, TV dinlenme odası, fitness, stüdyo, soyunma odaları, duşlar, sauna, çocuk oyun alanı gibi mekânlardan oluşuyor.

Yaya trafiğini düzenliyor

Ticaret merkezi katı, herkesin kullanımına açık bir alan olarak hem iki cadde arasında bağlantı oluşturuyor hem de merkezinden geçen geniş yaya akışı ile ilgili caddelerdeki yaya trafiğini keyifli bir şekilde biçimlendiriyor.

Bu alan aynı zamanda semtin nefes alacağı bölge olarak semt sakinlerine hizmet etmek üzere kurgulandı. Ticaret Merkezi, Yalçın Koreş ve Mimar Sinan caddelerini zemin kat seviyesinde birbirine bağlıyor. Projenin bu iki arteri birleştiren konumu, gelişen bölgenin yaya trafiğini de düzenliyor.

Metro hatlarına yakın

SUR Yapı Corridor, İstanbul’un yoğun ulaşım akslarından E-5 Otoyolu ve TEM Otoyolu’nu birbirine bağlayan Basın Ekspres Yolu üzerinde ve Atatürk Havalimanı’na yakın konumda bulunuyor.

İnşası devam eden Kirazlı-Aksaray ve Kirazlı-Başakşehir metro hatlarının kesişim noktası olan Kirazlı istasyonuna 1.5 km mesafede olan Corridor’da, bu duraktan Kirazlı-Aksaray hattı ile aynı zamanda Bağcılar-Kabataş tramvay hattına bir durakla ulaşılabiliyor.

KAYNAK: Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account