Her Tasarımda Farklı Bir Özellik

Yazar:Editor
11.07.2012

 

Birbirinden şık mutfak tasarımlarıyla tüm dünyada haklı bir üne sahip olan Alman Nolte, mutfaklar için tasarladığı çekmece ve dolap sistemleri ile de fark yaratıyor.

Günümüzde mutfakların yaşam alanı olarak değerlendiriliyor oluşu, daima düzenli ve derli toplu görünmelerini gerektiriyor. Ayrıca kadınlar, mutfakta vakit geçirirken aradıklarına bir çırpıda ve kolayca ulaşmak istiyor. İşte bu ihtiyaçlardan yola çıkan Nolte, görebileceğiniz en pratik ve en estetik çekmece ve dolap sistemlerini yarattı.  

Nolte’den mutfaklara yeni bir düzen... 

Nolte, modern dolap sistemleri ile günlük mutfak yaşamına düzen getiriyor. Mükemmel planlanmış sürgülü kasalar ve çekmeceler, iç düzenlemeler ve mükemmel detaylar mutfağı en verimli şekilde kullanmanızı sağlıyor.

Böylece fazla çaba harcamadan mutfağınızda istediğiniz şeye ulaşmanız da mümkün oluyor. Değişik genişlikteki çekmeceli dolaplar, mutfağınızdaki alandan en uygun şekilde yararlanmanız için harika bir fırsat yaratıyor. 

80 kg taşıma kapasiteli çekmeceler… 

Nolte’nin ComfortLine düzenleme sistemi sayesinde çatal bıçak ve porselen takımlarını, tencereleri yerleştirmek de artık sorun olmaktan çıkıyor. Değişken raf yükseklikleri ve geniş hacimli çekmeceler ile büyük boyutlardaki objeler bile rahatlıkla yerleştirilebiliyor.

Yan çerçevelerin yüksekliği ve olağanüstü geniş çekmecelerin 80 kiloya kadar taşıma kapasitesi ile içecek kasaları bile artık mutfakta kendine yer bulabiliyor.

Farklı tezgah derinliklerine de uyabilen çekmeceli dolaplar, 75 cm’lik tezgahlarda fazladan %35 ek depolama alanı sağlıyor. Modern atık ayırma sistemi ise mutfakta günlük işlerinizi kolaylaştırıyor. 

Mükemmel iç tasarım ile karmaşaya son...

ComfortLine sürgülü kasa ve çekmece sistemi, boşa harcanan depolama alanlarını ve ağırlık sorununu ortadan kaldırıyor. Tam kapasite ile dolu olduğunda bile mükemmel iç düzenlemesi sayesinde karmaşaya izin vermiyor. Aynı zamanda bu sistemde çekmecelerinizin yerini değiştirme, ayarlama yapma, yenilerini ekleme imkanınız da bulunuyor.  

Çekmece ve dolaplarda şeffaflık zamanı... 

Glassline adıyla kullanıcıların beğenisine sunulan tasarımlar ise şeffaf camdan yapılmış çekmece yüzeyleri ile çekmeceyi açmadan içini görmenizi sağlıyor. Böylece aradıklarınızı kolayca bulmanız ve zamandan kazanmanız mümkün hale geliyor. Metal ile camın estetik birleşimini gözler önüne seren Nolte Glassline serisi çekmeceler aynı zamanda geniş hacmi ile de oldukça konforlu. 

Mutfakta sessizlik teknolojisi...

Nolte, mutfakta dolap kapaklarının ve çekmecelerin kapanırken çıkardıkları sinir bozucu seslere ve gürültülere karşı da mükemmel bir çözüm getiriyor.

Yeni SilentComfort teknolojisiyle Nolte’de dolap ve çekmeceler, son derece sessiz bir şekilde kapanıyor. Menteşelere takılan küçük bir frenleyici sayesinde dolap kapakları ve çekmeceler sessizliğe bürünürken, size de mutfakta bu sessizliğin tadını çıkarmak düşüyor. 

Sadeliği sevenler için kulpsuz çekmece ve dolaplar...  

Nolte’nin çekmece ve dolaplarda sunduğu bir başka özellik ise kulpsuz mutfak mobilyalarında bulunan it-aç teknolojisi... Sadeliği sevenler için eşsiz bir tasarım sunmak isteyen Nolte, kulpsuz çekmece ve dolap modellerinin modern görünümü ile mutfaklarda bir devrim yaratıyor. Özel bir mekanizma sayesinde hafifçe itmeniz, dolap ve çekmecelerin sessizce açılması için yetiyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatıırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account