Maliye'nin Bodrum'da satışa çıkardığı 678 dönümlük dev araziye inşaat Torunlar GYO ve Rixos'un patronu Fettah Tamince'nin ortak olduğu Sembol inşaat birlikte teklif verdi.

Editör
05.07.2012

 

Bodrum'un Gölköy bölgesinde bulunan arazi tam 678 bin 963 metrekare. Cennet Koyu'nun sağında yer alan yarımada üzerinde herhangi bir yapılaşma veya tarımsal faaliyet bulunmuyor. Turistik tesis yapımı için uygun olan araziye toplam 9 firma teklifte bulundu.

Teklif sahipleri şöyle:

- AGT Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş.

- TMC Mazıdağı Fosfatları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

- Gemlik Gübre Sanayii A.Ş.

- Tutis Turizm Ticaret Seyahat A.Ş.

- İç-Me Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

- Sigma Kalite ve Yönetim Danışmanlığı İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti.

- NATA İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş.

- Türkerler İnşaat Turizm Madencilik Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi A.Ş.

- Torunlar-Sembol Ortak Girişim Grubu

 3.8 MİLYAR LİRALIK PORTFÖYÜ VAR

Torunlar GYO en son Paşabahçe’de Tekel’in arazisi için açılan ihaleyi 355 milyon lira ile kazanarak gündeme gelmişti. Bu araziye otel yapmayı planlayan şirket toplam 3.8 milyar TL’lik bir gayrimenkul portföyünü yönetiyor.

Portföyünde halihazırda beş alışveriş merkezi bulunan şirket, İstanbul'un dev projelerinden biri olan Mall Of İstanbul’un yapımına devam ediyor. Buraya Türkiye'nin en büyük AVM’lerinden biri yapılacak. Ayrıca Torunlar GYO'nun Ali Sami Yen projesinde de yüzde 65 payı bulunuyor. Aynı projede Torun Yapı'nın payı da yüzde 30.

AÐIRLIKLI YURTDIŞINDA PROJE YAPIYOR

Rixos'un patronu Fettah Tamince ve Aytekin Gültekin ortaklığında 2000 yılında kurulan Sembol İnşaat ise özellikle yurtdışında büyük projelere imza attı. Gültekin'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptığı şirket Kazakistan, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, Hırvatistan ve Türkiye'de Rixos otelleri başta olmak üzere onlarca projeyi tamamladı. Şirketin Kazakistan ve Ukrayna'da halen devam çeşitli projeleri bulunuyor.

KAYNAK: Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account