Pompa sistemlerinin dev kuruluşu Wilo bilinçlendirmeye devam ediyor

Editör
04.07.2012

 

“Her şeyin başı eğitim” vizyonu ile hareket eden ve Türkiye’de faaliyete başladığı günden bu yana yüzlerce eğitim seminerine imza atan WILO Pompa Sistemleri, üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde üniversite öğrencilerine de seminerler vermeye devam ediyor. WILO son olarak Ankara’da Gazi Üniversitesi’ndeydi.

WILO Pompa Sistemleri A.Ş. Eğitim Koordinatörü Gökhan Uzuner, Ankara’da Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencileriyle bir araya geldi. Geçtiğimiz 10 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleşen seminerde, üniversite-sanayi işbirliğinin öğrenciler için çok önemli olduğunu vurgulayan Uzuner sözlerine şöyle devam etti: 

"Son yıllarda gündemdeki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştıran enerji tasarrufu konusu, binaların vazgeçilmez ekipmanlarından santrifüj pompa üreticilerinin de en önemli önceliği olmuştur.

Enerji tasarrufu uygulamalarındaki en son gelişmeleri, üniversitelerdeki eğitim seminerlerinde anlatmanın özellikle mühendislik öğrencilerinin mesleki gelişimleri açısından çok faydalı olduğuna inanıyorum." Enerji tasarruflu ürünleriyle dikkat çeken WILO’nun 2012 yılını “enerji verimliliği farkındalık yılı” olarak ilan ettiğini sözlerine ekleyen Uzuner, çalışmalarının bu yönde devam edeceğinin de altını çizdi. 

"Gelişen pompa teknolojileri ve santrifüj pompalarda enerji tasarrufu” konulu seminer, öğrenciler ve öğretim görevlileri tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account