Belsa Plaza önü yeni bir yüze kavuşacak

Editör
04.07.2012

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit şehir merkezinde bir dizi çalışma başlatıyor. Çalışma kapsamında İzmit Belediyesi ve Belsa Plaza çevresinde yeni düzenlemeler yapılacak. Peyzaj düzenlemesi yapılacak olan alanda oturma yerleri, bisiklet parkı ağaçlandırma gibi uygulamalar gerçekleşecek. 

ENGELLİLER İÇİN ASANSÖR

Engellilerin de düşünüldüğü alanda 800 metrekare görme engelli taşı ve bir adet özürlü lift asansörü yer alacak. Peyzaj alanında bin 600 metreküp granit küptaş ve 13 bin 500 metrekare granit plaktaş kullanılacak.

Belsa Plaza’daki kuyumcu dükkânlarının yanında bulunan alan amfi şekline getirilerek geçlerin yeteneklerin sunacakları performans sahnesi olacak. Cumhuriyet Parkı’nda ise parke çalışması ile mevcut WC’nin genişletilmesi işleri yapılacak. 

İKİ CADDEDE ÇALIŞMA

Proje kapsamında yürüyüş yolunun güney kısmında uzanan İstiklal Caddesi’nde ve İzmit Belediyesi önünden geçerek İnönü Caddesi’ne bağlanan Abdurrahman Yüksel Caddesi’nde de çalışma yapılacak.

Söz konusu caddelerde altyapı çalışması ile tretuar ve aydınlatma işleri yapılacak. Caddeler üzerindeki kot farkları ortadan kalkacak. Abdurrahman Yüksel Caddesi’ndeki trafik Cumhuriyet Parkı yönüne doğru tek şerit haline gelecek. Bu sahneden bir tane de Çakmak Market’in arkasında bulunan alanda yapılacak.        

İHALE YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi projenin uygulanması için ihale gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda yapılan oturuma iki firma katıldı. Vizyon Peyzaj şirketi ihaleye 4 milyon 376 bin 857 bin TL teklif verirken, Düzle İnşaat şirketinden 4 milyon 561 bin 847 bin TL teklif geldi. İhale komisyonu teklifleri değerlendirdikten sonra yüklenici firmayı belirleyecek. Firma daha sonra yer tesliminin ardından projeyi uygulamaya başlayacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account