Bien aldığı 5 ödül ile İtalya’da Uluslarası A’Design Awards ödül törenine damga vurdu!

Editör
04.07.2012

 

Türkiye seramik sektörünün dijital teknoloji öncülerinden Bien, seramik dünyasının lideri İtalya’da düzenlenen A’Design Awards ödül töreninde,katıldığı 5 tasarımının 5’iyle birden ödüle layık bulundu… 

İtalya’nın, dünya çapındaki saygın kuruluşlarından biri olan “Como Kültür Departmanı Avrupa Tasarım Kuruluşları Bürosu” tarafından en iyi tasarım ve tasarım konseptlerini ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışmada Bien; Yapı-İnşaat Malzeme ve Sistemleri kategorisinde  İNCİ seramik karo,  Mobilya-Dekorasyon Ürünleri ve Ev Eşyaları Tasarımı kategorisinde  LOTUS  banyo serisi ile yarışmadaki en yüksek ödül olan Platin A’ Design Ödülü’ne layık görüldü.

Bien,  aldığı iki Platin ödülün yanı sıra FRACTURE banyo serisi ile Altın ödül, ERAMOSA seramik karo serisi ile Bronz ödül, ELHAMRA seramik karo serisi ile de A’Design ödülü aldı. 

Yarışmaya, 140 ülkeden 3653 proje ile toplam 40 kategoride 259 başvuru yapıldı.  Como Gölü kıyısındaki Villa Gallia’da düzenlenen ödül törenine dünya basını, akademisyen ve bürokratların yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden tasarımcılar, sanatçılar ve mimarlar katıldı.

Bien adına,  Pazarlama Müdürü Ebru Uzluer, Karo Tasarım Şefi Emine Toku ve Banyo Grubu Tasarım Müdürü Tolga Berkay‘ın katıldığı törende proje sahipleri, tasarım konusunda bilgi alışverişinde bulunarak, gelecekte olabilecek uluslararası işbirlikleri yönünde adımlar attı.  

Törene katılan Milano Büyükelçisi Aylin Sekizkök, Bien firmasını, tasarımcılarını ve yöneticilerini tebrik ederek  Bien'in aldığı uluslararası ödüller sayesinde duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Amerika, İtalya, Çin Japonya, Avustralya’nın da yer aldığı, akademisyen ve tasarımcılardan oluşan 32 kişilik jürinin inovatif, teknolojik ve yaratıcı tasarımları değerlendirdiği yarışmada Türkiye seramik sektörünü başarıyla temsil eden Bien, yurtiçi pazarda olduğu kadar yurtdışı pazarında da emin adımlarla ilerlediğini, kazandığı 5 ödülle tescillemiş oldu. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account