Isıtmada Alarko Carrier – Wolf işbirliği güçleniyor

Editör
04.07.2012

 

Isıtma-soğutma sektörünün lider kuruluşu Alarko Carrier ve Almanya’nın önde gelen ısıtma firmalarından Wolf işbirliği güçlenerek devam ediyor. Wolf cihazlarıyla TOKİ toplu konut projeleri başta olmak üzere alışveriş merkezi, okul, yurt binası, kültür merkezi, cami, otel ve konut gibi çok çeşitli referanslara ulaşan Alarko Carrier, Wolf’ün diğer ısıtma ürünlerini de pazara sunmaya devam ediyor. .

Alarko Carrier – Wolf işbirliği ile ilgili açıklama yapan Alarko Carrier Ürün Yöneticisi Erkan Mutlu özellikle 2 Mayıs 2012 tarihinden sonra zorunlu hale gelen ‘Binalarda enerji performansı yönetmeliği’ doğrultusunda Wolf yoğuşmalı kazanların satışının artarak devam ettiğini belirtti.

Mutlu şunları söyledi: “Kanunun, 2.000 m² ve üzerindeki ısıtma alanına sahip binalarda merkezi sistemi zorunlu kılmasıyla satış grafiğimiz yükselerek ilerliyor.

2010 yılının Nisan ayından itibaren Alman Wolf firmasının 75-300 kW kapasite aralığındaki yoğuşmalı kazanlarının ve güneş kolektörlerinin satışını gerçekleştirmeye başladık.

2011 yılı sonunda yoğuşmalı kazanlarda önemli bir pazar payına ulaştık, 2012 yılında da Wolf’ün diğer ısıtma ürünlerini de pazara sunarak pazar payımızı artıracağız.” 

WOLF MGK Serisi ile kazan dairesinde alan ve montaj tasarrufu

130-300 kW kapasite aralığındaki duvara sıfır olarak yere konulan MGK serisi, gaz-hava ön karışımlı tam yoğuşmalı kazan pazarında fark yaratıyor. Wolf MGK serisi, binaların 1.500 kW gibi yüksek ısıtma ihtiyaçlarını, montaj maliyeti ve kazan dairesi alanında tasarruf sağlayarak karşılıyor.

Binalar, 100 kW kapasiteli duvar tipi kazanlardan 15 adedini kaskad olarak montaj yapmak yerine Wolf MGK serisinden 5 adet monte ederek 1.500 kW gibi toplam merkezi sistem kapasitesine ulaşabiliyor. Tam yağuşmalı kazan pazarında bir ilki temsil eden Wolf MGK’nın bu özelliği binalara, montaj, işçilik ve bakım maliyetlerinin yanı sıra kazan dairesi alanında önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

Özellikle 60 cm derinliğe sahip duvara sıfır olarak yere konulan ve tüm baca, gaz ve tesisat bağlantıları üstten yapılan Wolf MGK ile kaskad baca bağlantı sayısı düştüğü için baca masrafı da azalıyor.

Üstelik 200 kW kapasite üzerinde kullanımı zorunlu olan yoğuşma suyu nötralizatörü opsiyonel olarak MGK serisinin içine monte edilerek kazan dairesinde yer problemini ortadan kaldırıyor. 

75-100 kW kapasiteli CGB serisi duvar tipi tam yoğuşmalı kazan ise  kaskad bağlantılı 4 adet kazan ile 395 kW kapasiteye ulaşabiliyor. İki adet kaskad sisteminin tek hidrolik devrede birleştirilmesiyle de 790 kW’a ulaşan sistem çözümü sunuyor.

Yüksek optik verimli Wolf Güneş Kolektörleri

Wolf güneş kolektörleri % 80-82 aralığındaki çok yüksek optik verimlilik oranı ile pazardaki en yüksek verimli kolektörler arasında yerini alırken, yekpare alüminyum kasası benzersiz sağlam ve estetik bir çözüm sunuyor, 60 mm taş yünü ısı yalıtımı ile de en kalın kolektör içi ısı yalıtımına sahip bulunuyor. Solar Keymark belgeli Wolf güneş kolektörlerine 5 yıl garanti veriliyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account