EgeYapı Group, Kartal’da küçük konut ihtiyacından yola çıkarak başladığı İz Tower projesinde 183 bin TL’ye rezidans satacak.

Yazar:Editor
29.06.2012

 

Grubun aynı bölgedeki İz Park ofis projesinde ise ofis fiyatları 262 bin TL’den başlayacak. EgeYapı Group, Kartal'da inşa ettiği İz Tower rezidans ve İz Park ofis projelerinde satışa başladı.

Kartal gerçekleşecek kentsel dönüşümde yatırımcıları hedefleyen şirket, bölgedeki küçük metrekareli konut açığından yola çıkarak İz Tower projesinde 183 bin TL'den başlayan fiyatlara rezidans satacak.

163 adet 1+1 ve 2+1 rezidanstan oluşan İz Tower projesindeki rezidansların fiyatı 495 bin TL'ye kadar çıkacak. EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, İz Tower projesini 38 milyon TL yatırımla yapacaklarını ve ciro beklentisinin 90 milyon TL olduğunu söyledi. Kabadayı, projedekli 2+1'lerin ise 350 bin TL'den başlayacağını belirtti.

Yılsonunda teslim edilecek projede yüzde 50 peşin ödeyene vade farkkısz taksitlendirme yapılacağını ve yüzde 7 indirim sağlanacağını belirtti. Kartal bölgesinin konumu nedeniyle avantaj oluşturduğunu kaydeden Kabadayı, projedeki satışların yarısını yatırımcıların, geri kalanı ise oturmak için alanların tercih ettiğini söyledi. 

Grubun bölgede yaptığı İz Park ofis projesinde ise ofis fiyatları 262 bin TL'den başlayacak. Büyüklükleri 45 ile 640 metrekare arasında değişen ofis projesi 102 bağımsız bölümden oluşacak. 40 milyon yatırımla yapılacak projenin ciro beklentisi ise 80 milyon TL. Proje 30 ay sonra teslim edilecek.

25 milyon dolara yüksek gerilimi yer altına aldı

Kabadayı, yine Kartal'da Suudi Arabistanlı bir grupla ortak olarak yapacakları projede detaylar üzerinde çalıştıklarını da söyleyerek "45 bin metrekare alana sahip olacak bu projeye de eylülde başlamayı planlıyoruz" dedi.

Kabadayı, grubun taahhüt şirketinin ise Beşiktaş'ta Türkiye'nin ilk denizaltı oteli olacak Shangri-La otelini yılsonunda tamamlayacağını ayrıca Samsun'da da bir otel projesinin inşaasını üstlendiğini söyledi.

Grubun taahhüt şirketinin ise Irak ve Suudi Arabistan'da da çalışmalara başladığını iletti. Kabadayı, Bağcılar'da yaptıkları Batışehir projesinde ise bin 400 dairenin satışını tamamladıklarını hatırlatarak proje içinde yer alan 5.5 kilometrelik yüksek gerilim hattını 25 milyon dolar yatırımla yerin altına aldıklarını da sözlerine ekledi.

'Yüzde 18 KDV ertelensin'

Kabadayı bu arada inşaat sektöründeki KDV tartışmalarına da değinerek yüzde 18'e çıkarılması hedeflenen KDV'nin sektörün önünü açmak adına bir süre ertelenmesi gerektiğini kaydetti.

Kabadayı ayrıca gayrimenkulde yabancı yatırımcıların kendini güvenli hissetmesi için ise müktesep hakların garanti altına alınmasını istedi.

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account