Sürdürülebilir mimarlık konusunda dünyadaki önemli projelerin ödüllendirildiği 'Green Good Design'ı bu yıl Bilgili Holding ve Doğu İnşaat tarafından hayata geçirilen One Ortaköy projesi kazandı.

Editör
27.06.2012

 

One Ortaköy; The European Centre for Architecture ve The Chicago Athenaeum tarafından düzenlenen, her yıl ekolojik ve sürdürülebilir mimarlık konusunda dünyadaki önemli projelerin ödüllendirildiği '2012 Green Good Design' ödülüne layık bulundu.Bilgili Holding ve Doğu İnşaat tarafından hayata geçirilen One Ortaköy projesi daha önce de 2012 Arkiv seçkilerinde yer almıştı. 

Toplam 95 konuttan oluşan One Ortaköy projesi 6 bin 797 metrekarelik alana kuruluyor. Mimar Gökhan Avcıoğlu tarafından tasarlanan projede; 150 metrekarelik 3+1 daireler 850 bin dolara, 174 metrekarelik daireler 950 bin dolara, 205 metrekarelik daireler 1 milyon 250 bin dolara satılıyor. Projeden ev sahibi olmak isteyenler banka kredisi kullanabiliyorlar. 

6 kat konut, yer altında 3 kat otopark ve depo alanlarından oluşan One Ortaköy projesinde 24 saat güvenlik hizmeti veren, her daireye özel 2 kapalı otopark ve misafir otoparkı bulunuyor. Projenin sosyal alanları arasında fitness center, sauna, buhar odası, kapalı ve açık yüzme havuzu bulunuyor. 

Birbirine bağlı 4 blok halinde yükselen One Ortaköy projesi Amerikalı mimarların meslek örgütü olan AIA (The American Institute of Architects)’in New York şubesi AIA New York Chapter da sergilenen ödüllü bir proje olma özelliğine sahip.

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account